AfrikaAsyaAvrupaFIFA Dünya KupasıFutbolManşet

Kahin Ahtapot Paul Ne Dediyse, O Oldu!

Kahin Ahtapot Paul “Şampiyon İspanya!” demişti!

Almanya’nın Oberhausen kentindeki “Sea Life” adlı akvaryumda bulunan kahin ahtapot Paul, Dünya Kupası final maçının sonucunu da bilerek tarihe geçti.

Dünya Kupası boyunca Almanya’nın oynadığı maçların tamamını önceden bilmesiyle dünya gündemine oturan Kahin Ahtapot Paul, en son Almanya-Uruguay maçını doğru tahmin etmiş ve finali İspanya’nın kazanacağına işaret etmişti.

Kahin Ahtapot Paul’e göre 11 Temmuz’da Johannesburg’da Hollanda ile İspanya arasında oynanacak 2010 Dünya Kupası finalini ise İspanya kazanacaktı.

Robben’in iki defa kaleciyle karşı karşıya kaldığı maçta İspanya’yı adeta Ahtopot Paul’ün kehaneti korurken, penaltı atışlarına 3 dakika kala Iniesta’nın attığı golle Dünya Kupası’nı kazanan İspanya Ahtapot Paul’un ‘kahin’liğini de haklı çıkartmış oldu.

Kahin Ahtapot Paul, 2010 Dünya Kupası başladığından beri 8 maçı tahmin etti ve 8 maçında sonucunu bildi.

Daha önce Almanya’nın oynadığı 7 maçı da doğru tahmin eden ‘Paul’  2008 yılından bu yana çeşitli maçlara tahminde bulunuyor.

İspanya Başkanı Zapatero, Almanya maçından sonra, “Ahtapot’un can güvenliğinden endişe ediyorum” ifadesini kullanmıştı.

Kahin Ahtapot Paul’ün turnuvanın son iki gününde tüm bahisleri kendi işaretine göre oynayanlar lehine oldukça fazla yüklü bir kazanç sağladığı öğrenildi.

Bu arada Dünya Kupası’nın Güney Afrika dışındaki  medyatik yıldızı ahtapot Paul, deniz ürünleri mutfağıyla ünlü İspanya’daki restoranların da gündemine oturdu.

İspanya restoranlarının  “Paul’un onuruna”  mönülerinden ahtapotu yıl sonuna kadar kaldıracağı da iddia ediliyor!

Hot-Affiliates Reklamları
Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 60)

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı