DünyaGündemManşetSon DakikaTürkiye

Katil damada Almanya sınırdışı kararı vermiş ama uygulamamış

Sınırdışı kararı alındı ama uygulanamadan katliam gerçekleşti
Sınırdışı kararı alındı ama uygulanamadan katliam gerçekleşti

Almanya’nın başkenti Berlin’de geçtiğimiz ay kayınvalidesi ve baldızını öldüren, başına 10 bin Euro ödül konulmasından kısa süre sonra da Alman polisi tarafından yakalanan Mehmet Yıldırım için geçtiğimiz sene sınır dışı kararı verildiği ortaya çıktı.

Türkler’in yoğun olduğu Berlin Wedding semtinde oturan 25 yaşındaki Mehmet Yıldırım, 4 ay evli kaldığı eski eşi Feride Çaçan’ın evlilik hazırlığı yaptığını öğrenince, çılgına dönmüş ve 4 Ağustos’ta eski eşi ve ailesinin içinde bulunduğu otomobili sokak ortasında silah doğrultarak durdurmuştu. Yıldırım aracı kullanan eski eşinin kardeşi Ferit Çaçan’a, eşi Feride, annesi Nevin ve kız kardeşi Leyla’ya kurşun yağdırmış, olayda Feride Çaçan’ı korumak için üzerine kapanan anne ve kız kardeş başlarına aldıkları kurşunlarla olay yerinde, ağır yaralanan erkek kardeş ise kaldırıldığı hastanede ölmüşlerdi.

Cinayetten sonra yaya olarak kaçan katil zanlısı Mehmet Yıldırım’ın bulunabilmesi için insan avı başlatan Berlin polisi Yıldırım’ın başına 10 bin Euro ödül koyunca, zanlı Yıldırım kısa süre sonra yakalanmış ve akabinde cinayeti itiraf etmişti.

Sınırdışı kararı alındı ama uygulanamadan katliam gerçekleşti

Alman haber dergisi Der Spiegel ise Alman makamlarını ve maktüllerin ailesini şok eden bir iddiayı haber yaptı. Habere göre Konya’da toprağa verilen eski kayınvalidesi ve baldızını öldürmekle suçlanan Mehmet Yıldırım Almanya’dan zamanında sınır dışı edilmedi. Dergi, Berlin İdare Mahkemesi’nin, geçtiğimiz 2010 yılının sonbaharında Mehmet Yıldırım’ın Almanya’yı terk etmesi gerektiği yönünde karar aldığını, ancak Mehmet Yıldırım’ın, sınır dışı edilmemek için Berlin eyaletinin özel durumları araştıran komisyonuna başvurduğunu bildirdi.

Haberde, Mehmet Yıldırım’ın olay günü olan 4 Ağustos’ta Berlin-Brandenburg Göç Konseyinde görev yapan bir danışmanla randevusu olduğu halde gitmediğini, aynı gün Wedding semtinde kayınvalidesini ve baldızını öldürdüğü kanlı planı uyguladığı vurgulandı.

 

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı