GündemManşetPolitikaTürkiye

Kemal Kılıçdaroğlu Yalova’da

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yalova’da halka seslendi.

Yalova Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada Anayasa referandumunda vatandaşlardan “Hayır” oyu vermelerini isteyen Kılıçdaroğlu, “12 Eylül Anayasası’nı sandığa gömeceğiz, 12 Eylül Anayasası’nın etrafına şeker sarıp bize yutturmaya çalışan Tayyip Erdoğan’ın hapını yutmayacağız. İktidar, bu anayasa değişikliğini halkın gerçek gündemini değiştirmek için ortaya atmıştı. Allah aşkına bu ülkede başka sorun yok mu?” dedi.

İktidara geldiklerinde dokunulmazlıkları kaldıracaklarının sözünü veren Kılıçdaroğlu, “Bunlar hesap vermekten korkuyorlar. Eğer bir milletvekili gerçekten milletin vekili olacaksa halk gibi yaşamalı, hesap vermelidir. Kişi gelir milletvekili olur, bakanlık koltuğuna oturur sonra malı götürür. Hesap soramazsın, niye? Anayasanın 100. maddesi var. O maddeyi de kaldıracağız. 12 Eylülde ilk tokadı, seçimlerde ikinci tokadı indireceksiniz” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, iktidarın, vatandaşların sorunlarını görmezden geldiğini savunarak, “Bunlar vatandaşın şikayetini dinlemezler, ama telefonlarını dinlerler. Bu hükümet telekulak hükümetidir. Telekulak hükümetinde sorunlarınızın dinlenmesini istiyorsanız, dertlerinizi birbirinize telefonda anlatın. Belki o zaman hükümet dinlemiş olur, sizi duyar” ifadelerini kullandı.

Şarap Turları, Gurme Turları en iyi servis ve fiyat garantisiyle.
Şarap ve Gurme Turları
italya Gurme turları ile en lezzetli ve unutulmaz seyahatler için.
İtalya Şarap ve Gurme
Fransa Gurme Turları, romantik bir ülkede sayısız lezzetler.
Fransa Şarap ve Gurme
İspanya Gurme Turları, güzel şaraplar ve leziz gurme gezileri.
İspanya Şarap ve Gurme
Hot-Affiliates Reklamları

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı