GündemKültürMagazinManşetSanatTürkiye

Kemal Sunal’ı anma töreninde yıldızlar geçidi

Türk sinemasının usta oyuncusu Kemal Sunal, Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Ustalara Saygı’ gecesinde anıldı. Akatlar Kültür Merkezi’ndeki törene, usta komedyenin sanatçı dostları ve sevenleri katıldı.

Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen “Ustalara Saygı” toplantıları, sekizinci sezonuna Kemal Sunal’a Saygı gecesi ile başladı. Faruk Şüyün tarafından hazırlanan etkinlik, Halit Kıvanç tarafından sunuldu. Gecede usta oyuncunun sanatçı dostları ‘Kemal Sunal’ anılarını anlattı. “Ustalara Saygı” toplantısında Sunal Ailesi ve Nihat Özcan’ın hazırladığı “Son Gülen Adam” Belgeseli’nden de kısa bölümler gösterildi.

Törende söz alan sanatçı Şevket Altuğ, Kemal Sunal’ın çok mütevazi bir kişilik olduğunu belirtti. Oldukça duygulandığı gözlenen Şevket Altuğ, “Hiçbir zaman tevazuu elden bırakmadı. Hiçbir zaman o şöhretin aptal rüzgarına kapılmadı. Büyüdükçe küçüldü ve hak ettiği yere çıktı.” dedi.

Anma gecesine katılan ünlü komedyen Cem Yılmaz ise “Kemal Sunal hepimiz için çok önemli bir isim, kıymeti bilinen ve herkese ilham kaynağı olan bir isim. Bizim kuşağın mizahla ilgili örnek aldığı bir sanatçı. Meselelere bakışı, oyunculuğu, gerçekten örnek alınacak bir isim. O yüzden onu anmak bizim için bir rutin artık. Özel bir gün düzenlemişler ve çok mutlu oldum beni de çağırdıkları için. “Kemal ağabey ile 2’si yurt dışında 11 filmde beraber çalıştık. Hadi yalan ama bir çocuğunda böyle bir hayali olsun değil mi. 5 yaşındaydım Taksim’de Sıraselviler’de babamla beraber yerin altında bir yerlere girdik. Işık yandı sahne. İnsanların bir hadiseye bu kadar yoğun güldüğü başka bir şey hayatımda görmemiştim. Herkes çok gülüyordu. Çok küçüktüm. Dedim ki bu çok enteresan bir şey. Hayatımda ilk izlediğim tiyatro hadisesiydi. Devekuşu Kabare- İnsanlığın Lüzumu yok. Bu ağabeyler bizi yaktı. Bu ağabeylerimiz bizim hayatımızda öyle enteresan şeyler yaptılar ki, bir kere devamlı kaybedip tekrar bulmaya çalıştığımız komedinin komedyenin itibarını bu kuşağa borçluyuz biz. Bu kuşak bizim mumla aradığımız şeyleri çok yakinen yaşamışlar” diye konuştu.

Gecenin sunuculuğunu yapan Halit Kıvanç da sanata gösterilen saygı nedeniyle herkese teşekkür ettiğini belirterek, “Bu gece benim sinema değil, kalbimin en büyük sevgililerinden Kemal Sunal’ın gecesi. Fakat beni kolumdan tutup getirmediler. Ben böyle bir geceyi daha yaşamıştım. Sanatçıya bu derece saygı gösterildiği için herkese teşekkür ederim.“ diye konuştu.

Kemal Sunal ile daha 19 yaşında birinci sınıf konservatuar öğrencisi iken sinema filmi çektiğini belirten oyuncu Berna Laçin, “Hayatımda ilk defa 19 yaşında genç bir kızken Kemal Sunal ile oynadım. Kamera karşısına geçtim ve bu tecrübeyi Kemal Sunal ile yaşadım. Konservatuarda birinci sınıf öğrencisiydim. Bize yasaktı dışarıda iş yapmak. Kartal Tibet beni istedi. Yazın bir film çekeceksiniz denildi. Kemal ile çekeceksiniz dediler ama ben o Kemal’in hangi Kemal olduğunu düşünüyordum. Sete gittiğimde Kemal Sunal’ı gördüm ve çok ağırbaşlı birisiydi.”

Sezen Aksu ise “Aramızda vefa duygusu bitti diyenlere bu gece kapak olsun” dedi.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 62)
Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı