AsyaDünyaGündemPolitikaTürkiye

Kılıçdaroğlu Çin Seddi’ni gezdi

Kemal Kılıçdaroğlu Çin Seddi'nde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Çin ziyaretini sürdürüyor. Kılıçdaroğlu, tarihi Çin Seddi’ni gezdi.

Çin Seddi’nin Badaling hattı üzerinde bir süre gezen Kılıçdaroğlu’na, Çinli yetkililer tarafından bilgi sunuldu. Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, Çin’e her gelen turistin mutlaka uğradığı yerler arasında olan Çin Seddi’nde bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu, ”Biz işadamları ve arkadaşlarımla beraber buraya geldik, gezdik. Son derece etkileyici ve güzel. Dünya kültür mirasının önemli bir parçası. Burada bulunmaktan memnunuz” dedi.

Heyettekilerle hatıra fotoğrafı da çektiren Kılıçdaroğlu’na, Çin Seddi’ne tırmandığına dair temsili bir belge verildi.
Kılıçdaroğlu’na, Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Genel Başkan Yardımcıları Erdoğan Toprak, Emrehan Halıcı, Faruk Loğoğlu ve bazı milletvekilleri de eşlik etti.

Kılıçdaroğlu daha sonra başkent Pekin’deki Uluslararası Kürk-Deri fuarını gezdi.

Türk işadamları ve basın mensupları eşliğinde fuarda incelemelerde bulunan Kılıçdaroğlu, stant açan Türk işletmecilerle sohbet etti. Türkiye’nin Pekin Büyükelçisi Murat Salim Esenli de CHP liderine eşlik etti. Türk firmalarının stantlarını ziyaret eden ve fuarın gidişatı ile ilgili bilgiler alan Kılıçdaroğlu, Türk kürk ve derisine karşı ilgi olup olmadığını sordu. Kürk süet üretim kalitesinde Türkiye’nin rakiplerini soran Kılıçdaroğlu, bir başka işletmeciye ise Türkiye’deki üretim merkezlerinin nerede olduğu sorusunu yöneltti.

Fuar alanında basın mensuplarına açıklamada bulunan Kılıçdaroğlu, “Bizim iş adamlarımızın Çin’e gelmesi, fuarlara katılması, talepleri toplaması, ihracat yapması bizim gurur kaynağımızdır” dedi. CHP Genel Başkanı, katıldığı fuarda Türk işletmecilerini görmesinin kendisini çok mutlu ettiğini sözlerine ekledi.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 62)
Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı