NationalTurk

Video / “Erdoğan’ın yaptığı yüzsüzlük, zaten kazanamayacaktı”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ın geri çektiği davalarla ilgili olarak ‘O davaları kazanamayacağı zaten belliydi’ dedi. / Video…

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ın seçim sürecinde siyasilere ve gazetecilere açtığı davaları geri çekmesinin “Helalleşme” olarak yorumlanmasına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, Başbakan’ın bu davranışını ikiyüzlülük olarak niteleyerek “O davaların büyük kısmını zaten kazanamayacaktı” dedi.

İşte Kılıçdaoğlu’nun o sözleri;

Balkon konuşmasının bir jest olduğuna inanmıyorum. Bunu daha önce de söyledim. Eğer bir insan yanlış yaptığını bilir ve yanlış ifadesini kullandıktan sonra bunu düzeltirse onun iyi niyetinden kimsenin şüphesi olmaz. Ama ben her türlü hakaretimi yapayım, her türlü kötülüğü yapayım, nasıl olsa seçimden sonra ben çıkar balkonda konuşma yaparım herkesin gönlünü alırım diye düşünüyorsa bunun adı ikiyüzlülüktür. Samimiyet değildir. Hele hele helalleşme hiç değildir.

Siz hatanızı seçimden sonra mı gördünüz? Daha önce neden görmediniz? O açıdan davalardan vazgeçilecekmiş. O davaların zaten büyük kısmının kazanılamayacağı belli. Seçim süreci içerisinde AK Parti’yi eleştirmişiz, o da bizi eleştirdi. O davalardan vazgeçtiyse kendi bileceği bir şey. Bunun helalleşmeyle yeni bir beyaz sayfayla ilgisi yok. Medyanın bu tavrını da anlamakta zorluk çekiyorum. Daha önce de balkon konuşması yapılmıştı. Ne oldu? Bizim tutumumuz belli. Biz seçim öncesi ne söylediysek seçim sonrası da aynı şeyleri söylüyoruz. Onlar fark yaratıyorlar ve bu farka herkesin inanmasını istiyorlar. Kusura bakmasınlar ama biz inanmıyoruz.

Seçim sonuçları hezimet değil

Beklediğimiz oyu aldık mı? Hayır. Bunu zaten baştan beri söylüyoruz. Bunu bir hezimet olarak değerlendirmek gerekir mi? Ona da hayır. İnsaflı bir değerlendirme yapmak gerekiyor. 6 aylık süreçte yoğun bir çalışma yaptığımızı hiç kimse yadsımıyor. Ben bütün medyayı izliyorum. Bizim çalışmadığımızı söyleyen hiç kimse yok.

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=KEcpgyrOnhs[/tube]

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı