AvrupaFutbolGündemManşetSon DakikaSpor

Şike iddiaları Macaristan’da intihar ettirdi Türkiye’de istifa bile ettirmedi

Şike iddiaları Macaristan'da intihar ettirdi Türkiye'de istifa bile ettirmedi
Şike iddiaları Macaristan'da intihar ettirdi Türkiye'de istifa bile ettirmedi, intihar eden kulüp yöneticisi Kutasi

İsimleri şike iddialarına karışan 8 futbolcusunun tutuklanmasının ardından Macaristan’ın REAC kulübü genel müdürü Robert Kutasi intihar etti, Macaristan futbolu yasta.

Budapeşte / NationalTurk – Macaristan’ın 2. Lig takımlarından REAC’ın genel müdürü, ünlü Macar gazeteci Robert Kutasi kulübünün oyuncuları şike iddiaları sonucu hapse atılınca intihar etti.

Macaristan Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyesliği görevini de yürüten Robert Kutasi’nin, REAC Kulübü’nün 2007-2009 yılları arasında, isimleri şike iddialarına karışan 8 futbolcusunun tutuklanması sebebiyle intihar ettiği duyuruldu.

47 yaşındaki Robert Kutasi’nin, yüksek bir binanın tepesinden atlayarak yaşamına son verdiği öğrenildi.

Şike iddiaları Macaristan’da intihar ettirdi Türkiye’de istifa bile ettirmedi

Macaristan’da, REAC’ın adları şike iddialarına karıştığı belirlenen 6 eski ve 2 yeni futbolcusu, Budapeşte ağır ceza mahkemesi tarafından dün tutuklanarak cezaevine yollanmıştı. Daha önce de REAC kulubünün 2 eski futbolcusu tutuklanmıştı.

Robert Kutasi, dün tutuklamalarla ilgili olarak Nemzetisport’a yaptığı açıklamada, ‘ Ben artık öldüm. Kulübümde güvendiğim kişiler beni arkamdan vurdu. Ben sapan atarak savaşırken, karşımdakilerin elinde roketatar varmış. Yenilgiyi kabul ediyorum’ şeklinde konuşmuştu. Sevilen bir spor adamı olan Kutasi’nin ölümü Macaristan’ı yasa boğdu.

Macaristan Birinci Ligi’nde yıllarca mücadele eden Budapeşte kulübü REAC, 2009 yılında Macaristan İkinci Ligi’ne düşmüştü.

Türkiye’de 93 isim şike iddiaları yüzünden suçlanıyor ve bu isimlerden hiçbirisi şimdiye kadar istifa bile etmedi.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı