FutbolGündemManşetSpor

Mehmet Ali Aydınlar’dan şike açıklaması! “Kararımız değişebilir”

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, futbolda şike soruşturmasını yürüten savcıdan belge alıp alamayacaklarını sordukları savcının gizlilik nedeniyle şu an belge veremeyeceğini söylediğini aktardı.

Yeni gelişmelere göre yönetimin kararının değişebileceğini kaydeden Aydınlar, şu an ligin ertelenmesinin söz konusu olmadığını söyledi.

Şike soruşturmasında gözaltıların başlamasından sonra TFF Başkanı Aydınlar, bir kez daha Savcı Mehmet Berk ile görüştü. Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne gelen Aydınlar yaklaşık bir saat Berk ile görüştü.

Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ndeki görüşme çıkışında soruları yanıtlayan Aydınlar, soruşturmayla ilgili savcıdan bilgi almaya geldiğini söyledi. Savcıdan kendilerine belge verip veremeyeceğini sorduklarını ifade eden Aydınlar, “Şu an soruşturmanın gizliliği açısından henüz bize belge veremeyeceklerini söyledi. Soruşturma tamamlandıktan sonra delil ve belgeleri bizimle paylaşabileceklerini ifade ettiler.” dedi.

Lig takviminde değişiklik olup olmayacağı sorulan Aydınlar, “Biz önümüze bir takvim koyduk ama yeni gelişmeler olursa tekrar değerlendirebiliriz. Bizim verdiğimiz karar bir yönetim kurulu kararıdır. Yönetim kurulu şu ara sürekli toplantı halinde. Gerekirse daha fazla toplanırız. Aldığımız kararları revize edebiliriz. Bu kararlar kanun değil, Allah’ın emri de değil. En doğru kararı vermeye çalışıyoruz.” cevabını verdi.

Federasyonun muhasebe müdürünün gözaltında olduğu iddiası hatırlatılan Aydınlar, “Hayır, sadece ifadesine başvuruldu ve serbest bırakıldı.” diye konuştu.

“İtiraflar olduğu yönünde bilgiler var. Sizin karar vermenizi kolaylaştıracak mı?” sorusuna Aydınlar, “Bizim karar vermemizi gerektirecek bir durum ortaya çıkarsa biz kararımızı veririz. Karar vermekten kaçınmıyoruz. Burada şöyle bir intiba var. Sanki birileri korunuyor, kollanıyor. Hayır. Sağlıklı ve doğru karar vermeye çalışıyoruz. Bu kararı verebilmek için de elimizde belgelerin olması gerektiğini söylüyoruz.” karşılığını verdi.

Aydınlar, ‘Ligin ertelenmesi söz konusu mu?’ sorusuna, “Şu anda öyle bir şey söz konusu değil.” cevabını verdi.
Aydınlar geçtiğimiz hafta da bazı federasyon yöneticileri ile adliyeye gelmiş ve savcıyla görüşmüştü.

Mehmet Ali Aydınlar, Mehmet Ali Aydınlar küme düşürme, Mehmet Ali Aydınlar Savcı görüşmesi, Mehmet Berk, Savcı Mehmet Berk, Mehmet Ali Aydınlar şike, Mehmet Ali Aydınlar şike açıklaması, Şike soruşturması, Şike Haberleri, Şike son dakika, Şike soruşturması haber, Şike Haberleri

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı