GündemManşetPolitikaTürkiye

Şahin’den şok açıklama: Genelkurmay’dan tatmin edici açıklama bekliyorum

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mehmet Ali Şahin, çok tartışılacak bir açıklama yaparak, Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde PKK’lı teröristlerin düzenlediği iki ayrı saldırıda 10 askerimizin şehit olmasıyla ilgili “Genelkurmay’dan tatmin edici bir açıklama bekliyorum” dedi.

Şahin, bir dizi temas için gittiği Karabük’te gazetecilerin, Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde Türkiye-Irak hudut hattında bir sınır bölüğüne teröristlerce düzenlenen saldırıda, 10 askerin şehit olmasıyla ilgili sorusunu yanıtladı.

Her şehit haberi duyulduğunda ülkedeki sağduyu sahibi herkesin büyük üzüntü duyduğunu vurgulayan Şahin, şöyle konuştu:

“Ben de üzüntü duydum. Her şehit haberinden sonra ‘Allah rahmet eylesin, başınız sağ olsun vatan sağ olsun, milletimizin başı sağ olsun’ demek adet haline geldi. Bu değerlendirmeler, açıklamalar, vatandaşımızı artık tatmin etmiyor. Bundan birkaç gün önce şehit verdiğimiz bir gencimizin Çorum’daki babasının tespiti beni çok etkilemişti. Şehit babası, ‘Biz koskoca bir devletiz, koskoca ordumuz var, birkaç çapulcu üzerinde neden etkili olamıyoruz, bunları susturamıyoruz’ demiştir. Bugün verdiğimiz 8 şehidimizle ilgili ben Genelkurmaydan tatmin edici bir açıklama bekliyorum. Bu şehit babasının hislerine tercüman olacak, tatmin edecek açıklama bekliyorum. Kamuoyu da bekliyor.”

PKK’nın, dış güçlerin taşeronluğunu yaptığını iddia eden TBMM Başkanı Şahin, Asla amacına ulaşamayacaklardır. Bunu herkes biliyor. Ancak bunu söylemek, açıklamak, ciğeri yanan şehit anası, babası ve yakınlarının tesellisine yetmemektedir. O nedenle terörle mücadelede kişi veya kurum kim yetkiliyse Çorumlu babanın yakarışını tatmin etmek zorundadır. Ben bunu kamuoyu adına istiyorum” dedi.

TBMM Başkanı Şahin, daha sonra oğlu Burak ve babası Abdullah ile helikoptere binerek, elindeki kamerayla gökyüzüden ilçesini ve köyünü görüntüledi.

Helikopterin ilçeye bağlı Ekincik köyündeki evlerinin harmanına inmesinin ardından Şahin, annesi Ünzile Şahin ile hasret giderdi.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 85)

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı