GündemKültürManşetMedyaSanatTürkiye

Müjdat Gezen’e hapis cezası

Tiyatro sanatçısı Müjdat Gezen senarist Dilara Dilek Selek’e hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada 3 ay 15 gün hapse mahkum edildi.

Ankara 2. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, müşteki Dilara Dilek Selek ve avukatı Güçlü Emre Özgür ile Gezen’in avukatı Ali Saim Yapıcı katıldı. Yapıcı, Müjdat Gezen’in bir gazeteciyle yaptığı görüşmenin haberleştirilmesinin ardından dava açıldığını ifade ederek “Müvekkilim, bu görüşmenin haber yapılmamasını istiyor. İki kişi arasında geçen ve haber niteliği taşımayan bir konuşmanın haberleştirilmesiyle, özel hayatın ihlali söz konusu olmuştur. Görüşme kaydı bu yüzden delil niteliği taşımamaktadır” diye konuştu.

Selek’in avukatı Güçlü Emre Özgür ise “Gezen ile gazeteci arasındaki konuşmanın basına yansıması, müvekkilimin suçu değil. Gezen’in kullandığı ifadeler çok açık ve cezayı gerektirir” dedi. Hakim Zeynep Şahin, alenen hakaret suçu işlendiği gerekçesiyle Müjdat Gezen’e 3 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. Ceza, günlüğü 50 liradan toplan 5 bin 250 lira adli para cezasına çevrildi.

Bağlantılar

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı