AfrikaDünyaGündemManşetPolitikaSon Dakika

Nelson Mandela taburcu oldu

Nelson MandelaGüney Afrika’nın efsane lideri Nelson Mandela taburcu oldu. Nelson Mandela 8 Aralık’tan beri hastanede tedavi görüyordu.

Devlet Başkanlığı Ofisi’nden yapılan açıklamada efsane liderin, Johannesburg’un Houghton bölgesindeki evinde tamamen iyileşene kadar sıkı bir sağlık kontrolü altında tutulacağı belirtildi. Nelson Mandela’nın özel hayatına saygı gösteren medyaya ve halka teşekkür edilen açıklamada, bundan sonraki tedavilerin rahat yürütülmesi için aynı hassasiyetin devam ettirilmesi istendi.

94 yaşındaki Nobel Barış Ödülü sahibi Nelson Mandela, 8 Aralık’ta akciğer enfeksiyonunun nüksetmesiyle doğduğu köy olan Qunu’daki evinden alınarak idari başkent Pretoria’daki askeri hastaneye kaldırılmıştı. Yapılan testler sonucunda safrakesesinde taş olduğu anlaşılan Mandela’ya cerrahi operasyon uygulanmış ve taşlar alınmıştı.

Nelson Mandela son olarak 2010’da Güney Afrika’da düzenlenen Dünya Kupası’nda kameralar karşısına çıkmıştı.

Nelson Mandela’nın sağlık sorunları Güney Afrika medyasından gündeminde ilk sırada yer alıyor. İbadet mekanlarına koşan halk özgürlükleriini borçlu olduklarına inandıkları Mandela için toplu dua ediyor. Devlet Başkanı Jacop Zuma da Mandela’yı hastanede defalarca ziyaret etti.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı