AvrupaDünyaGündemManşetSon DakikaTürkiye

Neo Nazi suikast listesinde 68 Türk !

Nasyonal Sosyalist Yeraltı
Nasyonal Sosyalist Yeraltı : Ölüm Listesi kabarık

Almanya’daki Türk cinayetleri soruşturmasında ortaya çıkan Nasyonal Sosyalist Yeraltı’nın ele geçirilen 88 kişilik ölüm listesinin korkunç detayları Almanya’da yaşayan Türkleri ürkütüyor.

Berlin / NationalTurk – Neo-Naziler’in suikast listesinde yer alan 68 Türk’ten ikisi konuştu. Neonazilerin 88 kişilik suikast listesinde bulunması Prof. Dr. Faruk Şen’i şaşırtmamış. Nazi ölüm listesinin Alman derin devleti tarafından hazırladığını iddia eden Şen, belgede toplam 68 Türk’ün olduğunu belirterek tüyleri diken diken etti.

Almanya’da Neo-Nazi örgütü üyelerinin evlerinden çıkan 88 kişilik ölüm listesinde yer alan isimler resmi olarak açıklanmasa da bir bir ortaya çıkmaya başladı. Türk Alman Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı (TAVAK) Genel Başkanı Prof. Dr. Faruk Şen, listede adının geçtiği bilgisini bir hafta önce aldığını söyledi.

Nazi Ölüm Listesi’nde yer alan Türkler

2010 Ekim ayına kadar Almanya’da yaşayan Şen, ‘Belirtilen dönemde Türkiye Araştırmalar Merkezi kurumunu yönetiyordum ve Türkler’e yönelik en çok araştırma yapan kurumdu. Türkler’e yönelik her olayda benim ismim yer alıyordu. O nedenle listede yer almam beni şaşırtmadı’ şeklinde konuştu. Faruk Şen, listenin 2008’den beri bilindiğini buna rağmen hiçbir önlem alınmadığını iddialarına ekledi. ‘Bize ne koruma verdiler ne de uydılar. Yapabilecekleri en basit şet olan ‘Sizi öldürecekler tedbir alın’ bile demediler.’ sözlerini kullanan Faruk Şen Almanya’da yaşadığı süre boyunca sürekli tehditler aldığını belirtti.

Alman Derin Devleti iş başında

88 kişilik listede 68 Türk, 11 Alman ve 9 da başka yabancının bulunduğunu ifade eden Şen, Alman Hükümeti’den listeyi açıklamasını istedi. Faruk Şen iddialarını sürdürdü: ‘Bu listeyi Neonaziler falan yapmadı, bundan eminim. Zira Neonaziler elin gariban adamı. Ezik bir güruh artık Almanya’da. Ölüm Listesi denilen listeyi Alman derin devleti hazırlayıp Nazilerin eline verdi. Hatta intihar etti denilen iki Neonazi’nin de gerçekten intihar ettiğini düşünmüyorum. Derin devlet öldürttü bu zavallıları. Bütün bunalrın yanında en vahim olay ise öldürülen 9 Türk’ün ailesine 10 bin Euro verilecek denilmesi. Bu tazminat değildir, sadakadır. En azından 500’er bin Euro vermeleri lazım. 2000 yılında öldürülen kişinin karısı 4 çocuğuyla birlikte ortada kaldı.’

Almanya’da 2000 yılından beri öldürülen Türkler’in katillerine yardımcı olduğu şüphesiyle Brandenburg eyaletinde Andre E. adlı bir aşırı sağcı gözaltına alındı. Federal Başsavcılık, Andre E’nin iki olayda yasa dışı ‘Nasyonal Sosyalist Yeraltı’ adlı terörist grubunu desteklemekle suçlandığı bildirildi. Başsavcılık, Andre E’nin, 2007 yılında işlenen cinayetlerle ilgili DVD’leri hazırladığının tahmin edildiğini de kaydetti.

Almanya’nın önde gelen Türkleri tehdit almış

Göçmenler için yoğun siyasi faaliyetler yürüten Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Göçmen Meclisleri Birliği (LAGA) ve Köln Uyum Meclisi Başkanı Tayfun Keltek de listede yer alan bir diğer isim olarak dikkat çekiyor. Önceki farklı kaynaklardan bunun bilgisini alan Keltek, resmi olarak kendilerine herhangi bir bilgi verilmediğini belirtti. Almanya’da yaşadığı sürece çok sayıda tehdit aldığını anlatan Keltek, ‘Böyle bir şeyin olabileceğini tahmin ediyorduk” ifadesini kullandı. Keltek, söz konusu kişilerin amaçlarına ulaşmaması için bunu kamuoyuyla paylaşmadığını sözlerine ekledi.

Keltek böyle bir durumla karşı karşıya kaldığı için endişeli olduğuna işaret ederek, İnsan ister istemez korkuyor. Çoluk çocuğumuz var’ dedi. Ortaya çıkan gerçekler buz dağının görünen kısmı olduğunu söyleyerek, ‘Durum dramatik. Almanya’nın geleceği açısından son derece önemli. Ayrıca Alman halkının tarihten gelen bir suçluluğu var’ dedi.

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 87)
Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı