GündemManşetPolitikaTürkiye

Nesrin Baytok’un eşi Can Baytok konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili Nesrin Baytok’un eşi Can Baytok yazılı bir açıklama yaparak sessizliğine son verdi.

Avukatı aracılığıyla hukuk mücadelesi başlattığını belirten Baytok, şunları kaydetti.

“Günlerdir hakkımda sürdürülen gerçek dışı haberler ve karalama kampanyasına karşı avukatımız aracılığı ile gerekli davalar açılmaya başlanmıştır. Bazı gazetelerde, şahsım ve şirketim hakkında ’bazı CHP’li belediyelerden usulsüz yollarla işler aldığım, CHP’li Bakırköy, Kadıköy ve Mersin belediyeleri ile İzmir belediyesine bağlı şirketlerin yazılım, güvenlik kamerası, fiber optik işlerini de yaptığım, Çankaya Belediyesinden siyasi nüfuz kullanarak, usulsüz yollarla işler aldığım ve bunlar hakkında da hakkımda savcılık soruşturmaları açıldığı’ gibi asılsız ve yalan haberlere karşı yargıya başvurdum. Bu tip yalan ve asılsız haberlere karşı hukuk mücadelesine devam edeceğim.

20 yıldır sadece haberde iddia edilen belediyelere değil, tüm Türkiye’deki, sadece CHP’li değil, herhangi bir partiden herhangi bir belediye ile dahi hiçbir ticari ilişki kurulmadı. Dolaylı ya da dolaysız 1 kuruşluk dahi iş yapılmadı.

Sadece 6-7 yıl önce Şişli Belediyesinin bilgisayar ihalesi kazanılarak o belediyeye bilgisayar satıldı. O iş de en ucuz fiyat ve en yüksek kalite ile tamamlamıştır. Bunun dışında herhangi bir belediyeye hiçbir iş yapılmamış, hiçbir şey satılmamıştır. Uzaktan yakından ilgimin dahi olmadığı, kim olduklarını dahi tanımadığım bir takım şirketlerin yaptıkları olumsuz işlerin de sanki ben yapmışım gibi gösterilmesi ve bu konuda art niyetle yapılan yayınlar hakkında da yargıya başvurdum. Avukatlarımız, gereken mahkeme başvurularını yapmaya başlamışlardır.”

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 59) Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 52)
Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı