EtkinlikKültürSakın KaçırmayınSanatSinema

Nuri Bilge Ceylan “Panoramik Bakış” sergisini CerModern’de açtı

Altın Palmiye ödüllü yönetmen Nuri Bilge Ceylan, 2003’ten bu yana çektiği 49 fotoğraftan oluşan “Panoramik Bakış” sergisini başkent Ankara’da açtı.

CerModern’deki serginin açılış kokteyline, “Kış Uykusu” filmiyle 64. Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ödülünü kazanan yönetmen Ceylan, eşi Ebru Ceylan, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürü Cem Erkul ile çok sayıda davetli katıldı.

Yaklaşık 35 yıl önce başladığı fotoğrafçılığa, filmlerinin yoğunluğu nedeniyle bir süre ara veren Ceylan’ın, “Uzak” filmi sonrası gittiği Kapadokya’da çektiği bir kare ile başlayan fotoğrafa dönüş serüveni, yurtdışında ve İstanbul’da açtığı sergilerin ardından “Panoramik Bakış” sergisiyle devam ediyor.

Doğanın, insanın ve tarihin izlerini farklı kompozisyonlarla karelere yansıtan Ceylan, kendi deyişiyle “film için mekan arayışını bahane ederek memleketin dört bir yanında çektiği” enstantaneleri sergide sunuyor.

Kareler arasında “Anne ve Kızları/Bitlis”, “Karlı Bozkırdaki Süvari”, “Balıkçının Oğlu/Kahta”, “Kız Kulesi” ve “İki Kız Kardeş/Doğubeyazıt” ismini taşıyan “yansımalar” yer alıyor.

Yarından itibaren sanatseverlerin CerModern ana galeride ziyaret edebileceği sergi, 26 Mart 2015’e kadar açık kalacak.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı