GündemMedyaTürkiye

Reyting operasyonu / Şüpheliler adliyede

İstanbul’da reyting operasyonu kapsamında gözaltına alınan şüpheliler Üsküdar Adliyesi’ne getirildi. Şüphelilerin Savcı Akif Özgün tarafından sorgulanması bekleniyor. / Reyting operasyonu

Üsküdar Cumhuriyet Savcısı Akif Özgün’ün başlattığı reyting operasyonu kapsamında gözaltına alınan 5 zanlı, Üsküdar Adliyesi’ne getirildi.
Sabah saatlerinde Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından adliyeye getirilen zanlılar, daha sonra sağlık raporlarının alınması için hastaneye götürüldü. Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde sağlık raporları alınan şüpheliler, kelepçeli olarak tekrar Üsküdar Adliyesi’ne getirildi.
Soruşturma Savcısı Akif Özgün tarafından ifadeleri alınması beklenen şüphelilerin adliyedeki işlemleri sürüyor.

İstanbul’da reyting operasyonu! AGB ve yapım şirketlerine baskın! Organize Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından reyting ölçümlerinde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla başlatılan operasyon kapsamında çok sayıda yapım şirketine baskın düzenlendi.
Alınan ilk bilgilere göre 3 kişi gözaltına alınırken yapım şirketlerindeki aramalar devam ediyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında reyting ölçüm şirketleri ile bazı yapım firmalarına operasyon yapıldı. Operasyon, bazı şirketlerin reyting ölçümlerinde kullanılan deneklerin bilgilerini sızdırdığı yönünde gelen ihbarlar üzerine başlatıldı.

Reyting operasyonu kapsamında aralarında Ay Yapım, Tims Yapım ve Med Yapım ile reyting ölçüm şirketi AGB’nin de bulunduğu çok sayıda adrese baskın düzenlendi. Operasyona bazı internet sitelerinin de dahil edildiği gelen haberler arasında.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı