AsyaDünya

Kurye kedinin dramı

Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nde ilginç bir uyuşturucu dramı yaşandı.

Mendelevski şehir hapishanesinde mahkumların uyuşturucu taşıttıkları bir kedi yeni göreve başlayan bir polis köpeği tarafından yakalanınca, kuryeliğin cezasını hayatı ile ödedi.

Interfax haber ajansının geçtiği habere göre bir mahkum özel olarak eğittiği bir kediye uyuşturucu kuryeliği yaptırıyordu. Dışarıdaki bağlantıları ile kediyi irtibatlı hale getiren mahkum son seferinde yakayı ele verdi. Kedinin boynundaki tasmada uyuşturucu taşıdığının farkına varan hapishane güvenlik birimleri harekete geçti.

Kediyi yakalamak için bir polis köpeği görevlendiren hapishane hedefe ulaştı. Son seferinde yakayı ele veren uyuşturucu kuryesi kedi, polis köpeği tarafından yakalandı, ancak ağır yaralanan kedi hayatta kalmayı başaramadı.

İnsan hakları savunucularını harekete geçiren olayda kedinin tasmasında 15 gram eroin bulundu. İsmi açıklanmayan mahkum ve dışarıdaki bağlantıları ile ilgili soruşturma başlatılırken, hayvan haklarını ihlalden dava açılacağı kaydedildi.

The Moscow News’e açıklamada bulunan hapishane basın sözcüsü Anton Şabardin, “Makumların evcil hayvan sahibi olmalarına izin verilmiyor. Ancak kedinin bir şekilde hapishane çevresinde dolaşmaya başladığı ve arada bir de mahkumların olduğu bölgeye girdiği belirtiliyor. Bir mahkum kediyi besleyerek kendine alıştırmış” bilgisini verdi.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı