GündemPolitikaTürkiye

Kaza kurşunuyla şehit oldu ve değeri biçildi! 28 bin TL

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehmetçik Vakfı Erzurum Temsilciliği tarafından İstanbul’da vatani görevini yaptığı sırada hayatını kaybeden er Zafer Köseoğlu’nun ailesine 28 bin lira yardım yapılacağı belirtildi.

Yaklaşık iki hafta önce İstanbul 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı emrinde vatani görevini yaparken silah kazası neticesinde hayatını kaybeden Erzurum Alaybey köyü nüfusuna kayıtlı piyade er Zafer Köseoğlu’nun (21) ailesine Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehmetçik Vakfı Erzurum Temsilciliği tarafından başsağlığı ziyaretinde bulunuldu. Şehit erin babası Hayrettin Köseoğlu, annesi İnayet Köseoğlu ve kardeşlerine taziyelerini sunan Mehmetçik Vakfı Erzurum Temsilcisi Muktedun Fırat ve Yardımcısı Necati Yıldız aileyi teselli etti.

Aileye yardımlardan yararlanması için gerekli belgeleri veren Fırat, “Genç yaşta ve mübarek aylarda hakkın rahmetine kavuşan Mehmetçiğin ailesine vakfın her zaman yanlarında olacağı söylenmiş, gerekli resmi evrak ve bilgiler tamamlandığında yaklaşık 28 bin lira tutarındaki toplu ödeme merhumun bekar olması nedeniyle anne ve babasına eşit olarak açılacak banka hesaplarına aktarılacağı anlatılmıştır. Mehmetçik Vakfı vatandaşın Mehmetçiğe uzanan elidir. Mehmetçiğe sahip çıkalım.” dedi.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı