GündemManşetSon DakikaTürkiye

Şemdinli’de operasyonlar tamamlandı

Hakkari Valiliği, Şemdinli kırsalında hava destekli olarak 23 temmuz 2012 günü başlatılan operasyonların bugün sabah itibariyle tamamlandığı, çok sayıda PKK terör örgütü mensubununda etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Hakkari Valiliği’nde yapılan yazılı açılamada: “Bölgedeki huzur ve güven ortamını bozmak amacıyla, PKK terör örgütünce Şemdinli kırsalında gerçekleştirilen eylemler üzerine, güvenlik güçlerimizce hava destekli olarak 23 temmuz 2012 günü başlatılan operasyonlar, 11 ağustos 2012 Cumartesi sabahı itibariyle tamamlanmıştır. Titizlik ve kararlılıkla sürdürülen operasyonlar sonucunda, PKK terör örgütü, hain amaçlarına ulaşamamış ve çok sayıda PKK terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir.”

Mülki adli ve askeri makamlar eşliğinde operasyonun son gününde bölgede ziyaret ve inceleme yapılmış, vatandaşlarımızın köylerinde, yerlerinde normal hayatlarını sürdürdükleri müşahede edilmiştir. köylülerimizin doğan bazı zaruri ihtiyaçları da İlçe Kaymakamlığı’nca karşılanmıştır.”

“Halkın sabrı ve tutumu sayesinde güçlükler kolaylaştırılmıştır”

“Resmi makamların ve güvenlik kuvvetlerimizin temkinli, itidalli ve basiretli faaliyetleri, Şemdinli ilçe halkımızın sağduyulu ve sabırlı tutumu sayesinde güçlükler kolaylaşmıştır. Güvenlik güçlerimiz ve kamu görevlileri bundan sonra da ilimizde huzur ve güven ortamını sağlayıp sürdürme hususunda dirayetli, fedakar, azimli ve cesaretli tutumlarını sürdüreceklerdir. Hakkarililer’in en öncelikli talebi; huzur, sükûn ve emniyet içinde yaşamak ve bu saye de kamu hizmetlerinin daha verimli gerçekleşmesi ve herkesin kendi işine gücüne huzur içinde devam edebilmesidir.”

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı