FutbolManşetMedyaSpor

Şenol Güneş: Fenerbahçe TV, Hürriyet gazetesi kadar taraflı değil

Şampiyonluğu averajla Fenerbahçe’ye kaptıran Trabzonspor’un teknik direktörü Şenol Güneş düzenlediği basın toplantısında Hürriyet gazetesini ve hakemleri bombaladı.

Medya ilişkileri, hakemler, transferler ve hataları şampiyonluğu etkilediğini dile getiren Şenol Güneş, “Transfer dedikoduları takımımızı etkilemiştir. Bazı medya organları takımımız üzerinde baskı kurmaya çalışmıştır. Özellikle Hürriyet gazetesi. Bunları kimin yaptığını biliyoruz. Ben hürriyetimi kaybettim, cesaretimi kaybetmeyeceğim” dedi.

Fenerbahçe TV’nin Hürriyet gazetesi kadar taraflı olmadığını öne süren Şenol Güneş, “Hürriyet gazetesi sürekli üzerimize oynadı. Bunları söylemem doğru değil ama olay buydu. Fenerbahçe onların resmi yayın organı olduğunu açıklasaydı bir şey demezdim. Fenerbahçe TV onlar kadar taraflı değil. Bağırdılar, kalecilerle ilgili konuştular. Biz ağzımızı açmadık. Kaleciler gol yediğinde bir çok şey söylendi. İvankov bizim için mi oynadı? Bir maçtan önce oyuncu için spekülasyon yapılması çok yanlış. Emenike, Fenerbahçe maçında oynayamadı. Bir de onlara giderse bu çok yanlış. Güçlüler, zayıfları ezer. Adam oynamadı sonunda. Gidecek mi, gitmeyecek mi? Fenerbahçe’ye giderse büyük tartışma konusu olacak. Sezer için de aynı şey geçerli. Biz burada kendimizi eleştiriyoruz. Her şeyi konuşuyoruz ama Lig TV gelmedi. Lig TV, Türk futbolunun önemli bir değeri. Burada olmalarını isterdik. Oyuncuların kafalarını karıştırdılar sürekli. Hürriyet gazetesi Emenike, Selçuk haberlerini yazarken; bizden sadece Umut’un eşinden
ayrılmasını yazdılar. Teşekkür ederiz. Bu Türk futbolu için çok önemliydi. Kavgadan yana değiliz. Biz futbol adına bir şeyler üretmek istiyoruz. Bizim de hatalarımız var, onların da. Kimse kötü niyetli olsun istemiyoruz” diye konuştu.

Penaltı tartışmalarına da değinen Şenol Güneş, “TSYD toplantısında benim antrenörlüğü bırakacağımı söyleyenler, zaman içinde Fenerbahçe tarafından gündeme getirilen bizim 3 penaltımızla bizi yıpratmaya çalıştılar. Başkaları bir maçta 3 penaltı aldı konuşulmadı. Kaleciler, rakipler hakkında konuşuldu. Baskılar sonrasında hakemler çığrından çıkmıştır. Özellikle ligin ikinci yarısında. Hatalardan çok baskı altında karar verilmiştir. Örneğin Cüneyt Çakır Avrupa’da iyi maç yönetti, bizim maçta hata yaptı. Karabükspor maçında Yunus Yıldırım kötü maç yönetti. Bucaspor maçında aynı şekilde. Kayserispor maçında 2 puanımız gitti. Ağzımızı açmadık, açmayız da. Biz haksızlığı değil, kötü niyeti konuşuyoruz” ifadelerini kullandı.

Şenol Güneş, hakemlerin iyi olduğunu belirterek “Baskılarla, atamalarla onları bu hale getirdiler. Hakemler Fenerbahçe’yi şampiyon yaptı demek doğru değil. Emeğe saygı dediğimizde bize saldıranlar şimdi Fenerbahçelilere sessiz kalıyor” dedi.

Bağlantılar

Bir Yorum

  1. ben şenol güneşe hak veriyorum fenerbahçe karşısında ikinci hezimeti yaşadı şimdi ona soruyorum 2009 2010 sezonunun son maçında bursaspor şampiyon olduğu halde trabzonsporlu oyuncular neden çılgınlar gibi seviniyordu bu açıkça fenerbahçe düşmanlığı değilmi bundan neden kimse bahsetmiyor acaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı