Avrupa’nın En Güzel Sahil Şehri: 50 Bin Okuyucu Seçti

Kıyı şehirleri, kısa bir gezi veya daha uzun süreli konaklamalar için gıpta ile bakılan yerler. Peki Avrupa'nın en güzel sahil şehri hangisi?

Alman seyahat portalı TRAVELBOOK’un 50 bin okuyucusu ile yaptığı anket ile Avrupa’nın en güzel sahil şehri seçildi.

Bir tatil yeri seçerken genellikle seçim yapmakta zorlanabilirsiniz: Bu bir plaj tatili mi yoksa heyecan verici bir şehre bir gezi mi olmalı?

Tabii ki, en kolay yol ikisini birleştirmek. Bu sayede, her zaman deniz kenarında dinlenirken veya şnorkelli yüzme, dalış veya yelken gibi boş zaman aktivitelerini sürdürürken, şehrin olanaklarından faydalanabilir, restoran ve kafe seçeneklerinden, gezi ve alışveriş fırsatından yararlanabilirsiniz.

Ayrıca Avrupa’da pek çok popüler ve iyi bilinen kıyı kenti vardır ve bunların her birinin kendine has cazibesi ve avantajı vardır. Ama en güzeli hangisi? TRAVELBOOK okuyucuları bu konuda bir ay boyunca oy kullandılar. Artık sonuçlar ortaya çıktı.

En Güzel Sahil Şehri Dubrovnik oldu.

Dubrovnik Turu

Adriyatik kıyısındaki Hırvat kenti tüm oyların yüzde 16’sını aldı ve az farkla da olsa yarışı önde bitirdi.

Okuyucuların yüzde 14 gibi önemli bir kısmı ise İspanya’nın Barselona şehri için oy kullandı.

Portekiz’in başkenti Lizbon ise yüzde 10 oyla üçüncü sırada yer alıyor. Avrupa’nın en güzel sahil şehri hangisi şeklinde yapılan oylamada toplam 50 binden fazla oy kullanıldı.

Oylama için kıyı şehirlerinin geniş seçimini daraltmak amacıyla, Facebook ve Instagram’daki 200.000’den fazla TRAVELBOOK takipçisine ilk olarak favorileri soruldu. Editörlerin diğer önerileriyle birlikte toplam 18 kıyı kentinin bir listesini oluşturuldu.

Yalnızca Güney Avrupa’daki şehirlerin seçime girmemesine, Kuzey ve Doğu Avrupa’nın da oylamada temsil edilmesine özen gösterildi. Daha iyi karşılaştırılabilirlik için, editörler ayrıca bilinçli olarak yalnızca 100.000’den fazla nüfusu olan büyük şehirleri oylamaya dahil etmeye karar verdiler.

WTS ile Venedik Karnavalı 2024 ve Yıl Boyunca en avantajlı fiyatlar ile İtalya ve Venedik

Avrupa’nın en güzel 5 kıyı şehri:

Ankette yüksek oy alan diğer bazı şehirler ise Cadiz, Napoli, San Sebastian, Stockholm, Valencia ve Selanik oldu.

Sonbaharda Venedik Turları İçin 4 İpucu
Dünyanın En İyi Restoranları: 2023 Listesi Açıklandı

YUNANİSTAN KİRA GARANTİLİ GOLDEN VİSA PROJESİ

Yunanistan Kira Garantili Golden Visa Programı Satılık Gayrimenkul

Exit mobile version