İş DünyasıSeyahat

İsviçre’nin En İyi Kayak Merkezleri: Top 5

İsviçre'nin en iyi kayak merkezleri sizlere unutulmaz bir kış tatili vadediyor.

Yurt Dışı Konserler

Kar, buz gibi hava ve kış manzaraları için özlem mi duyuyorsunuz? O zaman kaybedecek zaman yok ve İsviçre’de bir tatil planlamanız gerekiyor. İşte İsviçre’nin en iyi kayak merkezleri;

Yamaçlara inin ve yola çıkın! İsviçre’de bir kış tatiline gittiğinizde ne düşünüyorsunuz? Gözlerinizi kapayıp, karla kaplı bir dağ dünyasında, sonsuz bir sessizlik, çıtırdayan bir ateş ve bir kulübenin romantizmiyle tipik bir ahşap ev hayal ettiğinizde, çantalarınızı toplamak istersiniz, değil mi?

İsviçre’deki kayak alanları, modern asansör sistemleri, mükemmel bakımlı yamaçlar ve en iyi kar koşulları ile bilinir. İsviçre’deki en iyi kayak merkezleri listemize göz atmadan tatil planı yapmayın.

1. Zermatt Kayak Merkezi – Matterhorn

Zermatt - Matterhorn
Zermatt – Matterhorn

Tüm yıl boyunca kayak yapılabilecek bir kayak alanı mı arıyorsunuz? O halde Zermatt – Matterhorn Ski Paradise doğru adres.

Alpler’in en yüksek dağlarından biri olan ve İsviçre’nin simgesi Matterhorn’un gölgesinde, 360 kilometrelik sınır ötesi yamaçlarda unutulmaz bir kayak tatili yaşayabilirsiniz. Çünkü İsviçre’nin en güzel kayak alanlarından biri, Valtournenche’deki Matterhorn Kayak Cenneti ile İtalyan kayak alanı Breuil-Cervinia’nın birleşimini oluşturuyor.

Kayak tatilinizi rezerve eder etmez, deniz seviyesinden 4.000 metrenin üzerinde karla kaplı bir buzul bölgesini dört gözle bekleyebilirsiniz.

Alpler’deki en iyi kayak alanlarından biri, hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için uygun, çeşitli ve bakımlı pistler sunar.

Kaldığınız süre boyunca mutlaka yamaçlardan uzakta biraz zaman geçirmeniz gerekiyor.

Avrupa’nın en yüksek dağ istasyonuna yapılacak bir geziyi kaçırmamalı ve 4.000 metrelik dağların büyüleyici manzarasının keyfini çıkarmalı. Dünyaca ünlü Zermatt’ta da keşfedecek çok şey var.

Leysin Kayak Turu

Son olarak, Zermatt’tan St. Moritz’e giden Glacier Express panorama trenine binme fırsatını yakalamalısınız. Yaklaşık sekiz saatlik bir rotada İsviçre’nin güzel manzaralarını daha iyi tanıyabilirsiniz.

Matterhorn Ski Paradise hakkında bilgiler:

Matterhorn Ski Paradise kayak alanı hangi rakımdadır? Kayak alanı yaklaşık 1.600 ila 4.000 metre yüksekliktedir.

Matterhorn Ski Paradise kayak alanı kaç kilometrelik piste sahiptir? Kayak alanı 360 kilometrelik pistlere ev sahipliği yapıyor.

Matterhorn Ski Paradise kayak alanında kaç tane asansör var? 54 asansör sizi taşıyabilir.

Matterhorn Ski Paradise kayak alanı kimler için uygundur? Yeni başlayanlar için de özel teklifler olduğu için kayak alanı hepinize tavsiye edilir. Yokuş aşağı kilometrelerin yaklaşık %70’i kırmızı zorluk seviyesiyle işaretlenmiştir.

Matterhorn Ski Paradise kayak alanında eğlenceli parklar var mı? Aksiyon arıyorsanız, Snowpark Zermatt tam size göre. Orada, Theodul Buzulu’nda, yeteneklerinizi yılda neredeyse 300 gün test edebilirsiniz.

Başlangıç ​​kayak alanlarının yakınında, özellikle yavaş kaymanız gereken ve yeni başlayanlar için ideal olan “yavaş yamaçlar” vardır. Özel “Matterhorn kayak safari” rotasında, bir günde 10.000 metreden fazla irtifa alıyorsunuz.

2. St. Moritz – Corviglia – İsviçre’nin En İyi Kayak Merkezleri

Corviglia-St Moritz / İsviçre'nin en iyi kayak merkezleri
Corviglia-St Moritz / İsviçre’nin en iyi kayak merkezleri

Pitoresk Engadin vadisinde dünyaca ünlü ve sofistike kış sporları beldesi St. Moritz’i ziyaret edebilirsiniz. St. Moritz’i düşündüğünüzde, muhtemelen hemen lüksü düşünürsünüz. Ve evet, bu da Graubünden kantonundaki tatil beldesinde size sunuluyor.

Karla kaplı masalsı manzaraların ortasında, St. Moritz – Corviglia kayak alanında, yaklaşık 160 kilometrelik yokuş aşağı pistlerde Olimpik havayı tatma ve çok çeşitli yamaçları kullanma fırsatına sahipsiniz.

İsviçre’nin en iyi kayak merkezleri arasındaki Corviglia’da öne çıkan noktalardan biri, hiç şüphesiz, gizemli gece kayağı için mükemmel koşullar sunan İsviçre’deki en uzun ışıklandırılmış yamaçtır.

İpucu: St. Moritz’deki konaklamanızı başka bir kayak alanı ile birleştirmek istiyorsanız, İtalya sınırına doğru bir göz atmalı ve Livigno kayak alanında bir mola planlamalısınız. İtalya’nın en güzel kayak alanlarından biri.

St. Moritz – Corviglia kayak merkezi hakkında bilgiler:

St. Moritz – Corviglia kayak alanı hangi rakımda yer almaktadır? Kayak alanı yaklaşık 1.700 ila 3.000 metre rakıma kadar uzanır.
St. Moritz – Corviglia kayak merkezi kaç kilometrelik piste sahiptir? Kayak alanında yaklaşık 160 kilometrelik yamaç bulacaksınız.
St. Moritz – Corviglia kayak alanında kaç tane asansör var? 24 asansör sizi kayak ağında taşır.
St. Moritz – Corviglia kayak alanı kimler için uygundur? Her seviyede pist vardır.
St. Moritz – Corviglia kayak alanında eğlenceli parklar var mı? Kayak alanında bir eğlence parkı bulunmaktadır.

İsviçre’de gece kayağı için mükemmel koşullar bulacaksınız. Rustik atmosfer, günlük hayatınızı bir anlığına unutmanızı sağlar ve St. Moritz Engadin’deki (350 kilometrelik yamaçlar) kayak alanlarına mükemmel bir şekilde bağlanırsınız.

3. Flims Laax Falera kayak merkezi

Flims Laax Falera
Flims Laax Falera

Graubünden kantonundaki kış sporları alanı, İsviçre’nin en güzel kayak merkezleri arasında yer alıyor. Tam anlamıyla profesyonel misiniz ve derin karda pist dışına çıkmayı seviyor musunuz?
Flims Laax Falera kayak merkezi, tam bir serbest sürüş cenneti.

Dört kar parkında yeteneklerinizi test edebilir ve mükemmel eğitim koşullarını kullanabilirsiniz.

Etkileyici eğlence parklarının yanı sıra, üç tatil yeri arasındaki 230 kilometreye yakın yamaçlarda doğanın içinde koşabilir ve İsviçre’de eşsiz bir kayak tatili geçirebilirsiniz.

Tesis bünyesinde her zorluk seviyesindeki yamaçları ve ülkedeki en karlı kayak alanlarından birini bulacaksınız.

Flims Laax Falera kayak merkezi hakkında bilgi:

Flims Laax Falera kayak alanı hangi yüksekliktedir? Kayak alanı 1.100 ila 3.018 metre yüksekliktedir.
Flims Laax Falera kayak alanı kaç kilometre piste sahiptir? Kayak alanında yaklaşık 230 kilometrelik pist sizi bekliyor.
Flims Laax Falera kayak alanında kaç asansör var? 28 telesiyej ile kayak alanını keşfedebilirsiniz.
St. Moritz – Corviglia kayak alanı kimler için uygundur? Bölge bir serbest sürüş cennetidir, ancak yeni başlayanlar da özellikle Falera’da paralarının karşılığını alırlar.
Flims Laax Falera kayak alanında eğlenceli parklar var mı? Evet, kayak bölgesi kar parkları ile ünlüdür.

4. Saas Fee kayak merkezi

Saas Fee
Saas Fee

Aynı adı taşıyan İsviçre kış sporları beldesindeki Saas-Fee kayak merkezi, İtalya sınırına yakın bir konumdadır. Geleneksel ve araç trafiğine kapalı tatil köyünde bir tatil planı yapar yapmaz, yaklaşık 150 kilometrelik yamaçlara sahip güneşli bir kayak alanı için sabırsızlanabilirsiniz.

Saas-Fee kayak alanı hakkında bilgiler:

Saas-Fee kayak alanı hangi rakımda? Kayak alanı deniz seviyesinden 1.800 ila 3.500 metre yüksekliktedir.
Saas-Fee kayak alanı kaç kilometrelik piste sahiptir? Yaklaşık 150 kilometrelik yamaçlar tatiliniz boyunca hizmetinize sunuluyor.
Saas-Fee kayak alanında kaç tane asansör var? Kayakçılar yaklaşık 22 liftle taşınıyor.
Saas-Fee kayak alanı kimler için uygundur? Kayak alanı özellikle aranızdaki ileri düzey kişiler için uygundur.
Saas-Fee kayak alanında eğlenceli parklar var mı? Tesis bünyesinde bir kar parkı bulunmaktadır.

İsviçre’nin en iyi kayak merkezleri: 5. Jungfrau Kayak Bölgesi
Jungfrau - İsviçre'nin en iyi kayak merkezleri
Jungfrau – İsviçre’nin en iyi kayak merkezleri

Heybetli Joch, Eiger ve Mönch dağlarıyla çevrili Bernese Alpleri’nde en güzel İsviçre kayak merkezlerinden birini keşfedebilirsiniz. Jungfrau Kayak Bölgesi, Grindelwald-Wengen, Mürren-Schilthorn ve Grindelwald First kayak alanlarının bir birleşimidir.

Görkemli manzara ve büyüleyici doğada Jungfraujoch – “Avrupa’nın En İyisi”nde unutulmaz bir kış tatili yaşayabilirsiniz. Bölgede sadece mükemmel bakımlı yamaçlarda stres atma şansınız yok, aynı zamanda Wengen, Grindelwald, Lauterbrunnen veya Mürren gibi romantik ve ünlü dağ köylerini keşfetme şansınız var.

Ayrıca, Jungfraujoch’ta Avrupa’nın en yüksek tren istasyonuna giden trene binme fırsatını da kaçırmamalısınız. UNESCO Dünya Mirası’ndaki keşif turunuz sırasında, gezinizden sonra hala hayran kalacağınız muhteşem manzaraların tadını çıkarabilirsiniz.

Jungfrau Kayak Bölgesi ile ilgili bilgiler:

Jungfrau Kayak Bölgesi hangi rakımdadır? Kayak alanı rakımı yaklaşık 1.000 ila 2.970 metre arasında değişmektedir.
Jungfrau Kayak Bölgesi kaç kilometrelik piste sahiptir? 211 kilometrelik yamaçlarda yeteneklerinizi kanıtlayabilirsiniz.
Jungfrau Kayak Bölgesi’nde kaç tane teleferik var? Kayak alanı yaklaşık 36 teleferikle keşfedilebilir.
Jungfrau Kayak Bölgesi kimler için uygundur? Grindelwald First’teki rotalar yeni başlayanlar için mükemmel, aranızdaki profesyoneller Wengen’e gidebilir.
Jungfrau Kayak Bölgesi’nde eğlenceli parklar var mı? Jungfrau bölgesinde bir eğlence parkı var. Orada buzulun üzerinden bir zip hattıyla uçabilirsiniz.

Saraybosna Gezi Rehberi: İşte Gezilecek Yerler Listesi
Sonbaharda Venedik Turları İçin 4 İpucu

Yunanistan Golden

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu