EğitimGündemManşetTürkiye

Sigara anketinde korkunç gerçek ortaya çıktı!

Bursa Valiliği’nin 30 bin lise son sınıf öğrencisiyle yaptığı ankette bu öğrencilerin yüzde 20’sinin sigara kullandığı, sigaraya başlama yaşının 13’e kadar düştüğü ortaya çıktı.

Bursa Valisi  Şahabettin Harput, Valilik Binası’nda düzenlediği basın toplantısında, sigara kullanımının liselerde arttığının, Bursa’da yapılan bir anketle daha net ortaya çıktığını söyledi. Harput, 30 bin lise son sınıf öğrencisinin katılımıyla sigara kullanımına yönelik bir anket yaptırdıklarını ifade ederek, sonuçların dikkati çekici olduğunu bildirdi.

Ankete katılan çocuklara sigara kullanıp kullanmadıklarını sorduklarını vurgulayan Harput, şöyle konuştu: ”Bu çocuklarımızın yüzde 20’sinin lise çağlarında sigara kullandığı ortaya çıktı. Bu üzücü bir rakam. Yani öğrencilerin beşte birinin bu yaşta sigara kullanıp gencecik, körpe yaşta bu zehre alışmaları kabul edilemez bir durum. Ankette, sigaraya başlama yaşı 13’e kadar iniyor. Sigara kullanan çocukların büyük bir çoğunluğu anne ve babası sigara kullanan çocuklar. Bu çocukların yüzde 64’ünün ailesi evde sigara kullanıyor. Çocuk ilk sigara dersini anne ve babasından alıyor. Bir anne ve baba bu kötülüğü çocuğuna nasıl yapar- Parçalanmış ailenin ve yüksek tahsilli ailelerin çocukları daha erken sigaraya başlıyor.”

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı