GündemManşetTürkiye

Pervari’de tecavüzcü çocuklar serbest!

Siirt Valisi Necati Şentürk, geçen yıl Pervari ilçesinde meydana gelen tecavüz olayı ile ilgili olarak tutuklanan 3 kişinin daha sonra mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığını açıkladı.

SİİRT PERVARİ’DE AKIL ALMAZ TECAVÜZ VE CİNAYET

Bugün bir basın toplantısı düzenleyen Vali Şentürk, olayın yeni olmadığını ifade ederek şunları söyledi:

“Olay 14-15 nisan 2009 tarihinde Pervari ilçesinde vuku bulmuş. İlk olarak bir erkek çocuğu 14 Nisan 2009 tarihinde kaybolup, 15 Nisan 2009 tarihinde Pervari Atatürk Yatılı bölge Okulu yakınlarında bulunmuş ve derhal Pervari Devlet Hastanesine götürülüp yapılan ilk müdahalesinin ardından Siirt Devlet Hastanesi Çocuk Polikliniğine sevk edilmiş ve gereken tedavisi yapılarak konu Cumhuriyet Başsavcılığına intikal ettirilmiştir.

15 Nisan 2009 tarihinde 2006 doğumlu bir kız çocuğu kaybolmuş ve yapılan aramalar sonucunda bu çocuk aynı gece Serkani Deresi denilen bölgede bir havuz içerisinde boğularak öldürülmüş vaziyette bulunmuştur.Siirt Emniyet Müdürlüğünden gönderilen uzman bir ekiple Pervari İlçe Emniyet Amirliği görevlilerince yapılan ortak çalışmada ilçede bulunan kamera kayıtlarının tetkiki ve gerekli soruşturmalar neticesinde olay aydınlatılmış ve 9 şüpheli gözaltına alınmıştır.

En küçüğü 1999, en büyüğü 1994 doğumlu olan şüpheliler, savcılığa sevk edilmiş, sorgularının ardından 3 kişi tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir. Diğer 6 kişi ise mahkeme kararı ile haklarında bakım tedbiri kararı alınarak, Siirt Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı yetiştirme yurduna teslim edilmiş, 23 kasım 2009 tarihine kadar burada kalan çocuklar daha sonra haklarındaki bakım tedbiri kaldırılarak, ailelerine teslim edilmişlerdir.

Olayla ilgili tutuklanan 3 şüpheli 22 Mart 2010 günü yetkili mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır. Olaya ilişkin adli tıp raporunun henüz mahkemeye ulaşmadığı öğrenilmiştir.”

Şentürk, idari soruşturma sonucunda Milli Eğitim Bakanlığından gelen 2 müfettişin yaptığı soruşturma neticesinde ihmali görülen Pervari Atatürk YİBO müdür vekili, başmüdür yardımcı vekili ve 2 müdür yardımcısı hakkında disiplin cezası uygulandığını kaydederek, okul müdür vekili ile 2 yardımcısının görevden alındığını söyledi.

Bugünkü açıklamasının kamuoyunu doğru bilgilendirme amaçlı olduğunu ifade eden Şentürk, şöyle dedi: “Hadisenin yeni bir hadiseymiş gibi gösterilmesi doğru değildir. Her iki hadisede de meydana gelen birtakım çocukların cinsel istismarına ilişkin hadiseleri tasvip etmemizin imkanı yoktur. Onları şiddetle kınıyoruz nefretle kınıyoruz hatta lanetliyoruz. Ama her iki hadisede de suçlular ya da şüpheliler yakalanmış, büyük ölçüde tutuklamalar meydana gelmiş ve hiçbir şeyden çekinmeden, korkmadan, cesaretle olayların üzerine gidilmiş ve iş yargıya intikal ettirilmiştir.”

Şarap Turları, Gurme Turları en iyi servis ve fiyat garantisiyle.
Şarap ve Gurme Turları
italya Gurme turları ile en lezzetli ve unutulmaz seyahatler için.
İtalya Şarap ve Gurme
Fransa Gurme Turları, romantik bir ülkede sayısız lezzetler.
Fransa Şarap ve Gurme
İspanya Gurme Turları, güzel şaraplar ve leziz gurme gezileri.
İspanya Şarap ve Gurme
Hot-Affiliates Reklamları

Bağlantılar

Bir Yorum

  1. bir başka gazetede okuduğum bu haberde siirt valisi aileler kendi arasında anlaşmışlardır diyor hepimiz akrabayız diye ekliyor aklım almıyor benim gözümde bu adamda faillerden biridir….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı