Son DakikaTürkiye

Flaş! Siirt Valisi açıklama yaptı

Siirt’te küçük yaştaki kızlara çok sayıda kişinin tecavüz ettiği haberleri üzerine Siirt Valisi Necati Şentürk bir basın toplantısı düzenledi.

Cinsel istismar olayıyla ilgili olarak 2 kamu görevlisinin açığa alındığını, gözaltına alınan 25 kişiden 15’inin tutuklandığını belirten Vali Şentürk, şunları söyledi;

”Valilik olarak yapılması gereken her şey yapılmıştır. Şüphelilerin ortaya çıkarılmasında bilgi ve belgelerin toplanması esnasında, çocukların yaşlarının küçük olması ve ilerideki psikolojik durumları göz önünde bulundurularak emniyet teşkilatı psikologla birlikte çalışma yürüttü. İki kamu görevlisi açığa alındı. Bunlar hakkında muhakkik görevlendirilmiştir. Ayrıca bağlı oldukları Milli Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünden de müfettiş istenmiştir. Olayda adli açıdan gizlilik kararı alınmıştır.

Biz teşkilat olarak psikologlardan yardım aldık. Aynı zamanda sosyal hizmetleri il müdürlüğü ile çalıştık. Öğrencilerimizden ya da mağdur kızlarımızdan iki tanesi il dışında ve bir sosyal hizmetler il müdürlüğüne ait kuruluşta himaye altında, yani koruma altına alınmıştır. Yaklaşık 25 kişi gözaltına alınmış. Bunlardan 15’i tutuklanmıştır. Bunların arasında polis ve asker yoktur.”

KIZLAR KORUMA ALTINDA

Haberler üzerine Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf’ın Siirt İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne talimat verdi. Bu doğrultuda, mağdur kız öğrenci ve ablasının koruma altına alınarak, sosyal ve psikolojik destek verilmeye başlandı.

Mağdurların güvenlik amacıyla başka bir kente gönderildiği de bildirildi.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı