GündemManşetPolitikaTürkiye

Siirt’te öldürülen kadınlar toprağa verildi

Siirt Polis Meslek Yüksekokulu yakınlarında PKK’lı teröristlerin düzenlediği roketatarlı saldırıda hayatını kaybeden 4 kadın bu sabah toprağa verildi.

Saat 09.00’da Şeyh Musa Camii’ne getirilen Nergiz Evin (25), Zeynep Evin (31), Kevser Çekin (25) ve Nurcan Olgaç’ın (25) cenazeleri Şeyh Musa Mezarlığı’nda toprağa verildi. Cenaze törenine İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ve Vali Musa Çolak da katıldı.

Siirt’te ne olmuştu?

PKK Siirt’de 4 sivil kadını öldürdü! PKK’lı teröristler Siirt’te Polis Meslek Polis Yüksek Okulu yakınlarındaki bir otomobili polis aracı sandı. Düzenlenen roketatarlı saldırıda 4 sivil kadın hayatını kaybetti.

Alınan bilgilere göre Siirt şehir merkezindeki Polis Meslek Polis Yüksek Okulu yakınlarında pusu kuran bir grup terörist akşam saatlerinde sivil polislere ait olduğunu sandıkları bir araca saldırdı. Roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda otomobilde bulunan 6 kadın ağır yaralandı. Polis Meslek Yüksekokulu’nda görevli polislerin olaya müdahale etmesiyle çatışma çıktı. Çatışmada 1 PKK’lı ölü olarak ele geçirildi. Kaçan teröristleri yakalamak için askerlerin de katıldığı operasyon başlatıldı.

Düğüne giderken saldırıya uğrayan ve hastaneye kaldırılan 6 kadından 4’ü hayatını kaybetti. Öldürülen kadınların isimlerinin Zeynep Evin, Nergis Evin, Kevser Çekin ve Nurcan Olgaç olduğu öğrenildi. Gülcan Olgaç ile Nuran Evin’in tedavileri ise sürüyor.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı