FutbolSpor

Şike davası öncesi Silivri’de hazırlıklar tamam

Şike davası öncesi Silivri’de hazırlıklar tamam… Futbolda şike iddialarına ilişkin Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu 23’ü tutuklu 93 sanık hakkında açılan davanın görülmesine, yarın Silivri’de başlanacak.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’ndeki büyük salonda ilk duruşması yapılacak olan dava nedeniyle cezaevi önünde çeşitli hazırlıklar yapılıyor.

Fenerbahçeliler Derneği ve Sarı Lacivert Derneği tarafından, yarın kalabalık olarak gelmesi beklenen taraftarlar için, duruşma salonunun karşısında bulunan alana yaklaşık bin kişilik çadır kuruluyor.

Yine bu çadırın yanında 3 tane de küçük çadır kurulması için hazırlık yapılırken, bu çadırlarda taraftarlara yiyecek ve içecek ikramlarında bulunulacak.

Basın mensuplarının da aynı alanda yayın yapması nedeniyle jandarma görevlileri tarafından taraftarların bulunacağı alan ile gazeteciler için ayrılan alan arasına demir bariyerler konuldu. Duruşma salonunun karşısındaki araziyi çevreleyen tel örgülere de taraftarlar tarafından ”Sana söz yine baharlar gelecek”, ”Kırılsa da kanadımız, asiye çıksa adımız, duyan duysun, bilen bilsin böyledir bizim sevdamız” ve ”Fenerbahçeme dokunma” yazılı büyük pankartlar asıldı.

Öte yandan, davaya bakan İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti Başkanı Mehmet Ekinci’nin de bu sabah davanın görüleceği duruşma salonuna gelerek, incelemelerde bulundu.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı