FutbolManşetSon DakikaSpor

Şike davasında son durum / Çağlayan duruşmaları başladı

Şike davasında son durum / Çağlayan duruşmaları başladı… Şike davasında söz savunmanın. Geçtiğimiz hafta başlayan şike davası Çağlayan’da devam ediyor.

Aralarında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın da bulunduğu 23’ü tutuklu 93 sanık hakkında açılan şike davasının 5. duruşması Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda başladı. İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Olgun Peker, Aziz Yıldırım, Mecnun Odyakmaz, İlhan Ekşioğlu, Şekip Mosturoğlu ve Tamer Yelkovan’nın da aralarında bulunduğu 22 tutuklu sanık katıldı. Bülent İbrahim İşcen, raporlu olduğu gerekçesiyle yine duruşmaya katılmadı.

Salon kapasitesinin az olması nedeniyle duruşmaya, CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Fenerbahçe Kulübü Başkanvekili Nihat Özdemir, Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Ali Koç, Aziz Yıldırım’ın kardeşi Acar Yıldırım ile bugün savunması alınması beklenen 6 tutuklu sanığın yakınları ile sınırlı sayıda basın mensubu alındı. Duruşma, sanık avukatlarının görevsizlik ve yetkisizlik taleplerinin alınmasıyla devam ediyor.

 Şike davası / Fenerbahçeli taraftarlar Çağlayan’da

Fenerbahçeli taraftarlar, ”Futbolda şike” davasında tutuklu yargılanan kulüp başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticiler ile kulüp yetkililerine destek vermek amacıyla Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplandı. Ellerinde, tutuklu yargılanan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın yanı sıra asbaşkanlar İlhan Ekşioğlu, Şekip Mosturoğlu ve kulüp mali işler müdürü Tamer Yelkovan ile amatör şubeler koordinatörü Cemil Turan’ın fotoğraflarının da bulunduğu pankartlar taşıyan taraftarlar, ”Hukuka saygılıyız, karardan kaygılıyız”, ”Sana kalkan ellere kalkan olacağız” şeklinde pankartlar açıp, ”Yıkılmayan son kale en büyük Fenerbahçe” tezahüratları yaptı.

Çağlayan’da yoğun güvenlik önlemleri

Duruşma öncesinde adliye çevresinde çok sayıda çevik kuvvet polisi güvenlik önlemi aldı. Adliye içinde ve duruşmanın görüldüğü zemin katta polis ve özel güvenlik görevlileri tedbir aldı. Duruşma salonunun bulunduğu kata asansörlerin iniş ve çıkışları iptal edilirken, duruşma salonuna inen ve çıkan merdivenler de giriş yasaklandı. Girişler sadece ana koridordan yapıldı. Duruşmayı takip edecek olan basın mensuplarının isimleri kayıt altına alınarak salona girdi. Buna rağmen çok sayıda muhabir duruşma salonuna yer olmadığı gerekçesiyle alınmadı.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı