FutbolManşetSon DakikaSpor

Şike davasında son durum: Hakimden Havutçu’ya tebrik, Odyakmaz’dan küfür

Şike davasında son durum: Mahkeme Başkanından Havutçu’ya tebrik… Şike iddialarına ilişkin açılan şike davası 3. gününde. / Şike davasında son durum…

Aralarında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu 23’ü tutuklu 93 sanık hakkında açılan şike davası üçüncü duruşması başladı. Silivri cezaevindeki küçük salonda görülen duruşmaya rahatsızlığı olan Bülent İşcen dışındaki 22 tutuklu sanık da katılıyor. Tutuksuz sanıklardan Beşiktaş Futbol Takımları Genel Direktörü Tayfur Havutçu ile Doğan Ercan, Ahmet Ateş, Serkan Acar, Yavuz Ağrıgöl ve Tuğrul Çağrı Özer de hazır bulundu.

Duruşma salonuna gelerek yerine geçen Mahkeme Heyeti Başkanı Mehmet Ekinci, arka sıralarda oturan tutuklu sanıklara seslenerek, ”Ön tarafa gelin de yüzünüzü görelim” dedi. Daha sonra Ekinci, Beşiktaş’ın Braga karşısında aldığı 2-0’lık galibiyeti hatırlatan Başkan Ekinci, Tayfur Havutçu’ya yönelerek ‘Tayfur Bey, Beşiktaş’ı tebrik ediyoruz” dedi.

Şike davasında son durum / Mecnun Odyakmaz’dan küfür

Şike davasının tutuklu sanıklarından Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz, duruşma öncesi basın mensuplarıyla sohbet etti. Geçtiğimiz sezonun son haftasında oynanan Fenerbahçe-Sivas maçı öncesinde eliyle yaptığı 4 işaretinin yanlış anlaşıldığını ve her yerde karşısına çıktığını belirten Mecnun Odyakmaz, “Emniyette o hareketi bana sordular. ‘Her neyse polis sorar ama savcı sormaz’ dedim. Savcılıkta da aynı soru sorulunca iyice sinirlendim. ‘Her neyse hakim sormaz’ dedim ama hakim de aynı soruyu sordu. O yetmiyormuş gibi bir de cezaevine girdiğimde gardiyanın ilk sorduğu da ‘Ağabey o işaret ne anlama gelir’ oldu. Biz şike yapmak için maçtan önce konuşup anlaşamadık ama şeref tribününde 2 dakikada anlaştık ve ben 4 işareti yaptım öyle mi? ‘Biz maç satacak kadar O… çocuğu muyuz” diye konuştu.

Bağlantılar

Bir Yorum

  1. f.bahçe taraftarı olmaktan gurur duyan,sivas doğumlu bireyim.sevgili başkanım sn odyakmaz maç satacak adamların ne olduğunu çok güzel ifade etmiş.yüreğine sağlık başkanım..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı