GündemSon DakikaTürkiye

Silivri ve Kumburgaz’da fuhuş operasyonu: 45 kişi adliyede

Silivri ve Kumburgaz’da fuhuş operasyonu: 45 kişi adliyede… Silivri ve Kumburgaz’da kadınlara zorla fuhuş yaptırdıkları öne sürülen 4 ayrı suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 125 kişiden 45’i adliyeye sevk edildi.

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, 7 aylık teknik ve fiziki takip sonucu 400 polisin katılımıyla 16 Nisan’da 9 otel ve 52 adrese düzenlediği operasyonla, suç örgütlerinin elebaşları konumunda olan E.T, H.Y, Z.K. ve N.U’nun da aralarında bulunduğu 80’i kadın 125 kişiyi gözaltına aldı.

Bu kişilerin, çoğunluğu Orta Asya, Baltık ve Kuzey Afrika ülkelerinden olan kadınları para karşılığı erkeklerle birlikte olmaya zorladıkları, dövdükleri ve işkence yaptıkları öne sürüldü. Hatta aşırı şiddet gören bu kadınlardan 20’sinin polisi arayarak kendilerini ihbar ettikleri, hamile kalan bir kadının ise dayaktan kurtulmak için çocuğunu önce alkol ve ilaç alarak düşürmeye çalıştığı, bunu başaramayınca kendini şişleyerek düşürdüğü iddia edildi.

Olayla ilgili 80 erkeğin de bilgisine başvuran polis, şubedeki işlemlerin ardından 80 kişiyi savcılığın talimatıyla serbest bıraktı. Gözaltında tutulan 8’i kadın 45 kişi ise Silivri Adliyesi’ne gönderildi.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı