GündemManşetPolitikaTürkiyeVideo

Silivri’de dün olaylar bugün sessizlik vardı (Video)

Ergenekon davasının görüldüğü Silivri’de dün çıkan büyük olayların ardından bugün sessizlik hakimdi. Dün mütalaa beklentisiyle binlerce kişinin akın ettiği Silivri’de bugün sadece sanık yakınları vardı. (Video)

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük’ün de aralarında bulunduğu 66’sı tutuklu 275 anıklı Ergenekon davasının 271. duruşması bugün görüldü. Dün binlerce kişinin sanıklara destek amacıyla akın ettiği ve izdihamın yaşandığı Silivri’de bugün sakin bir gün yaşanıyor. Ergenekon davasında savcının esas hakkındaki görüşünü açıklayacağı beklentisiyle dün binlerce kişinin gittiği Silivri Cezaevi’nde, bugün sanık yakınları dışında kimse yok.

Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’nde oluşturulan duruşma salonlarında hem Ergenekon hem de İstanbul’daki KCK davası görülürken, jandarma ekipleri cezaevinin çevresinde yoğun güvenlik önlemleri aldı. Cezaevine TEM’den ve E-5 Karayolu’ndan gelişlerde kullanılan bağlantı yollarında oluşturulan kontrol noktalarından araç girişine izin verilmedi.

Eski genelkurmay başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Ankara GATA’da tedavi gören YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli tuğgeneraller Veli Küçük ve Levent Ersöz ile İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in de aralarında bulunduğu 20 tutuklu sanık ise duruşmaya gelmedi.

Silivri’de dün çıkan olaylar / Video;

[media id=1942 width=610 height=340]

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı