ManşetSon Dakika

Son dakika: Suriye’de İsrail’in F16’sı düşürüldü!

İsrail ordusunun Suriye’de İran’a ait insansız hava aracı düşürdüğünü açıklamasının ardından, bu kez Suriye tarafından fırlatılan bir füzenin İsrail F-16’sı düşürdüğü bildirildi.

İsrail ordusunun Suriye’de İran’a ait insansız hava aracı düşürdüğünü açıklamasının ardından, bu kez Suriye tarafından fırlatılan bir füzenin İsrail F-16’sı düşürdüğü bildirildi. İsrail tarafına düşen jetin pilotu yarılı olarak kurtuldu.

Suriye devlet televizyonunun haberine göre İsrail uçakları bu sabah bir askeri üssü vurmak üzere Suriye hava sahasına girdi. Haberde Suriye hava savunma sistemlerinin bir İsrail uçağını düşürdüğü belirtildi.

Suriye hükümet yetkilisi de “İsrail düşman unsuru şafakta ülkemizin iç kesimlerindeki askeri üslerden birine karşı yeni bir saldırganlık sergiledi. Hava savunma sistemlerimiz buna karşı çıktı ve birden fazla uçağı vurduk” ifadelerini kullandı.

Suriye’de İsrail’in F16’sı düşürüldü… İsrail Ordusu doğruladı

İsrail ordusu da Suriye’de bir İsrail uçağı düştüğünü doğruladı. Yapılan açıklamada İsrail’e ait F-16 savaş jetinin Suriye’de “İran’a ait üsleri” vururken hava savunma sistemleri tarafından düşürüldüğü ifade edildi.

İsrail ordusunun verdiği bilgiye göre uçak İsrail topraklarına düştü ve pilotun durumu iyi. Sınırda yaşayanların yarım saat içerisinde çok sayıda patlama sesi duyduğu bildirildi.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı