DünyaGündemManşetOrtadoğuPolitikaSon Dakika

Suriye’nin başkenti Şam’da patlama üstüne patlama / Son dakika

Suriye'nin başkenti Şam'da patlama üstüne patlama
Suriye'nin başkenti Şam'da patlama üstüne patlama

Sivil savaş yaşayan Suriye’nin başkenti Şam’da BM gözlemcilerinin kaldığı bir otelin ve askeri bir üssün yakınında bulunan bir alanda büyük bir patlama olduğu haberleri geliyor.

Şam / NationalTurk – Suriye devlet televizyonu, patlamanın bir petrol tankerinin yakınına atılan bir bombadan kaynaklandığını ve olayda üç kişinin yaralandığını bildirdi.

Şehir merkezinde bulunan alandan büyük bir duman yükseldiği görülüyor. Patlama bölgesine çok sayıda ambulans gönderildiği belirtildi. Dama Rose otelinin etrafındaki alan Suriyeli güvenlik görevlileri tarafından yüksek güvenlikli bölge olarak kordon altına alındı.

Patlama Suudi Arabistan’da İslam ülkelerinin Suriye krizini görüşmek için yapacağı toplantının öncesinde yaşanması manidar bulundu.

57 üyeli İslam İşbirliği Örgütü’nün, İran’ın tepkisine rağmen toplantı sonucunda Suriye’nin üyeliğini askıya alması beklenmekte.

Suriye’de muhalifler ve Esad güçleri arasındaki çatışmalar devam ederken, son haftalarda şiddet Şam’a yayıldı.

Esad’ın da yaşadığı Suriye’nin başkenti Şam’da son haftalarda, biri Savunma Bakanı ve yardımcısının havaya uçtuğu Ulusal Güvenlik binasında olmak üzere onun üzerinde bomba patladı.

Suriyeli muhalifleri terorist olarak adlandıran Suriye devlet başkanı Beşar Esad, Türkiye’nin teroristlere silah yardımı yapan ülkelerin başında olduğunu her fırsatta dile getirirken, Suriyeli muhaliflerin Suriyeli olup olmadıkları da tartışma konusu oldu.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı