FutbolGündemManşetYurtdışı Magazin Haberleri

Tecavüz davası açılmayan Ronaldo konuştu

Model Kathryn Mayorga’ya 2009’da tecavüz ettiğine dair hakkında açılan soruşturmada polisin yeterli kanıt bulamadığı gerekçesiyle savcılığın dava açmamaya karar verdiği Cristiano Ronaldo, bir Portekiz televizyon kanalına değerlendirmelerde bulundu.

Ronaldo, hakkındaki tecavüz suçlamalarıyla ilgili “2018, kişisel düzeyde en zor yılımdı” diyerek şöyle devam etti:

“İnsanlar tarafından onurunuzun sorgulanması yaralıyor. Çok yaralamasının sebebi, benim büyük bir ailemin, eşimin ve pek çok şeyi anlayan zeki bir çocuğumun olması.”

“Kendimi rahat ifade edemediğim bir vaka. Ama bir kez daha masumiyetim kanıtlandı. Bundan gurur duyuyorum.”

Manchester United, Real Madrid’in ardından Juventus’un formasını giyen futbolcu, ekim ayında “Bana yöneltilen suçlamaları kesin dille reddediyorum. Tecavüz inandığım her şeye karşı olan iğrenç bir suç” açıklamasını yapmıştı.

ABD’li davacı Kathryn Mayorga, Las Vegas’da eğlence mekanında tanıştığı Cristiano Ronaldo’nun otel odasına gitmeyi kabul ettiğini ve ama burada tecavüze uğradığını iddia ediyor.

Artık bir ilkokulda öğretmenlik yapan eski model, Ronaldo’nun avukatlarıyla 2010 yılında imzaladığı ve karşılığında 375 bin dolar aldığı sessiz kalma anlaşmasının iptali için kamu davası açmış durumda.

İlk kez geçen hafta Mayorga’ya 375 bin dolarlık ödeme yaptıklarını kabul eden Ronaldo’nun avukat ekibi, bunun ünlü futbolcunun suçluluğunu kabul ettiği anlamına gelmediğini, anlaşmada Mayorga’nın suçlamalarına itiraz ettiğinin ve ona zarar verdiğini kabullenmediğinin yer aldığını savundu.

“Tam tersine, anlaşma çok kesin dille Ronaldo’nun Mayorga’ya aralarındaki ihtilafın gizli kalması için para ödediğini ifade ediyor” açıklamasını yapan avukat ekibine göre, sessizlik anlaşması ve Nevada eyaletinin zaman aşımı yasası, Mayorga’nın açtığı kamu davasını geçersiz kılıyor.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı