FutbolManşetSon DakikaSpor

“Türk milli takımını seçtim” dedi, son dakikada çark etti!

Türkiye Futbol Federasyonu, Almanya’da Hoffenhaim forması giyen 23 yaşındaki gurbetçi futbolcu Kerem Demirbay’ın Türk Milli Takımı’nda forma giyeceğini açıklamıştı ancak genç futbolcu son dakikada kararını değiştirince Alman milli takımı kadrosuna çağrıldı.

Türk ve Alman Milli Takımları arasında hangi tercihi yapacağı uzun süredir merak edilen Hoffenheim’ın 23 yaşındaki orta sahası Kerem Demirbay hakkında Türkiye Futbol Federasyonu bir açıklama yaparak başarılı oyuncunun Türk Milli Takımı’nda forma giyeceğini bildirmişti.

Ancak genç oyuncu için daha sonra Almanya Futbol Federasyonu bir açıklama yayınladı. Kerem Demirbay’ın Konfederasyon Kupası kadrosuna alındığı açıklayan Almanlar şok etkisi yarattı.

Alman Milli Takım’ın Teknik Direktörü Löw’ün favorileri arasında bulunan Kerem Demirbay’ın kulübü Hoffenheim da gurbetçi futbolcunun aday kadroya çağrıldığını duyurdu.

Şok gelişmelerin ardından açıklama yapan Kerem, “Son dakika kararımı değiştirdim. Alman Milli Takımı’nı seçtim. Almanya Milli Takımı’nın aday kadrosunda yer almak benim için onurdur. Telefon geldiğinde inanamadım. Son bir yılda kendimi geliştirdim, Almanya Milli Takımı’na çağrıldığım için çok gururluyum” dedi.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ise “Löw’ün bizim oyuncularımızı istemesi bizi mutlu ediyor ancak Kerem konusuna gelirsek son 1 senedir çok hızlı ve iyi bir ilişki kurduk. Yardımcı hocalar sonra benimle görüştü. Ailesi ile görüştük. En son 2 gün evvel Kerem’in bize FIFA’ya gönderilmek üzere Türk milli takımında oynamak istediğini belirten bir yazısı vardı. Ayrıca Hoffenheim kulüben resmi yazı gönderdim. Kendi resmi sitelerinde de bunu yayınladılar, ancak bir kaç saat sonra geri çekmişler. Her ne hikmetse anlayamadık” ifadelerini kullandı.

TFF’den yapılan son açıklama ise şöyle oldu:

“Bundesliga takımlarından Hoffenheim’da forma giyen futbolcu Kerem Demirbay’la ilgili sitemizden yapılan açıklama ile eş zamanlı olarak Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim de konuyla ilgili ayrıntılı bilgileri basınla paylaşmıştır.

Aşağıda Kerem Demirbay’ın ıslak imzası ile Türk Milli Takımı’nı tercih ettiği belge, yasal sürece sokulmuşken, oyuncu ‘son dakika’ kararını değiştirdiğini duyurmuştur.

Daha evvel Türk Milli takımında oynamak istediğini beyan eden, bunun için kendisiyle kurulan tüm diyaloglarda tavrını Türk Milli Takımı’ndan yana gösteren oyuncunun son dakika kararını değiştirmesine neden olan gerekçelerine saygı duyuyor ve futbol yaşantısında başarılar diliyoruz.”

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı