GündemManşetPolitikaSon DakikaTürkiye

Türkiye’de Kobani bilançosu: 14 ölü, 6 ilde sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır'da sokağa çıkma yasağı

IŞİD’in Kobani’ye düzenlediği saldırılar ve kuşatmayı protesto eden grupların gösterileri can aldı. Kürt eylemcilerle IŞİD ve Hizbullahçılar karşı karşıya geldi, 14 kişi hayatını kaybetti, 6 şehirde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Türkiye sınırında bulunan Kürt kenti Kobani’ye yönelik IŞİD saldırılarını protesto etmek için yapılan gösterilerde kan döküldü. Başta doğu ve güneydoğu kentleri olmak üzere Türkiye’nin 4 bir yanında düzenlenen eylemlerde protestocu gruplar polisle, bazı yerlerde de IŞİD yanlısı gruplarla çatıştı.

Olaylar sonucunda Diyarbakır’da 8, Mardin ve Siirt’te 2, Batman’da 1 kişi hayatını kaybetti. Muş’un Varto ilçesinde ise 1 kişi, polisin gösteriye müdahalesi sırasında başından vurularak hayatını kaybetti. Diyarbakır, Batman, Siirt, Van, Muş ve Mardin’de tüm kentleri ya da ilçelerini kapsayan sokağa çıkma yasakları ilan edildi. Diyarbakır’da dün akşam saatlerinde ilan edilen sokağa çıkma yasağı perşembe sabahı 06.00’ya kadar uzatıldı. Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki “güvenlik zirvesi” ise bugün saat 14.00’te Ankara’da toplanacak.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı