GündemManşetPolitikaSon DakikaTürkiye

Vali Mutlu’dan Müdahale açıklaması!

vali-mutlu-gezi-parkiVali Mutlu, Taksim meydanında karanfil bırakan grupların dağıtılmasına ilişkin, “Olayın karanfil bırakmanın ötesinde kamu düzenini bozacak noktaya gelmesi, Taksim’de akmakta olan rutin trafiğin bir saate yakın engellenmesi dolayısıyla bu şekilde uygun müdahale yapılmıştır” dedi.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, yaptığı açıklamada Taksim Dayanışması’nın saat 19.00’da Gezi Parkı’na karanfil bırakma ve anma amacıyla toplanma çağrısı yaptığını hatırlattı. Çağrının sadece karanfil bırakmak için değil, Taksim’de yine aynı olayların başlatılmasına yönelik toplanma maksatlı olduğunun anlaşıldığını belirten Mutlu, Taksim Dayanışması’nın yaptığı çağrılar demokratik hakların kullanılmasının ötesinde kamu düzenini, trafik akışını bozmuştur. Bunlar yasal olarak suçtur” diye konuştu.

Vali Mutlu ayrıca Meydanda bir saat kalan grubun, yapılan çağrılara duyarsız davrandığını alandaki yoğun trafik akışını engellediğini, polisin eylemcileri su bile kullanmadan alandan çıkarmak için çaba gösterdiğini polisin gruplara uygun bir müdahale yaptığını belirterek sözlerini tamamladı.

 

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı