DünyaGündemLatin AmerikaManşetMedya

Venezuela’dan New York Times’a tam sayfa ilan

Venezuela ile Amerika Birleşik Devletleri arasındaki gerilim sürüyor. Venezuela hükümeti, içişlerine karışmakla suçladığı ABD için New York Times gazetesine tam sayfa ilan verdi.

ABD’nin 9 Mart’ta Venezuela’nın kendi güvenliğine “tehdit” oluşturduğunu ilan etmesi ve 7 Venezuelalı resmi yetkiliye, insan hakları ihlalleri ve yolsuzluk nedeniyle yaptırım uygulamasının sonrasında, Venezuella, Amerika Birleşik Devletlerinin önde gelen gazetelerinden New York Times’a, ABD’nin içişlerine karışmasını “zorba çabalar” olarak nitelendiren tam sayfa bir ilan verdi.

Venezuela’nın ABD halkına ve dünyaya bir tehdit oluşturmadığı belirtilen ilanda, Obama yönetimine, Venezuela’ya yönelik düşmanca tavırlarından vazgeçme çağrısı yer aldı.

ABD yönetimi, geçen hafta insan hakları ihlali ve yolsuzlukla suçladığı 7 venezuela yetkiliye yaptırım uygulama kararı almıştı. Kararı “ABD’nin Venezuela’yı istikrarsızlaştırma ve hükümeti devirme çabaları” olarak niteleyen Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, “ABD tehdidine karşı korunmak için” ülke parlamentosundan 9 ay süreyle yasama yetkisi aldı.

Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Son Dakika Haberleri
Kapalı