Afrika’nın En Mutlu Ülkesi: Mauritius

Birleşmiş Milletler’in 2019 Yılı Dünya Mutluluk Raporu yayınlandı. Rapora göre Türkiye 79'uncu, Afrika ülkesi Mauritius ise 57. sırada yer aldı.

Uluslararası Mutluluk Günü kapsamında her yıl Birleşmiş Milletler tarafından yayınlanan raporda Mauritius, Afrika kıtasının en mutlu ülkesi olarak açıklandı.

Rapor her yıl 156 ülkeden vatandaşlara ne kadar mutlu olduklarına dair sorulara verilen yanıtların yanı sıra gayrisafi yurtiçi hasıla, sosyal destekler, sağlıklı yaşam süresi, sosyal özgürlükler ve yolsuzlukların oranları gibi çeşitli kıstaslar değerlendirilerek hazırlanıyor.

Mauritius, geçen yıla oranla 2 sıra gerilese de yine Afrika’nın en mutlu ülkesi olarak raporda yer aldı. Afrika kıtasında Mauritius’u Libya ve Nijerya izledi. Güney Sudan ise hem Afrika’nın hem de dünyanın en mutsuz ülkesi durumunda.

Göz Atın: Mauritius Turlaurı

Dünyanın en mutlu on ülkesi arasında çoğunluğu İskandinav ülkeleri oluşturdu. Dünyadaki en mutlu on ülkesinin arasına zirvede yer alan Finladiya’nın dışında Danimarka, İsveç, Norveç ve İzlanda da girdi.

Bu yıl yedincisi yayınlanan raporda, ülke vatandaşlarının mutluluğunu etkileyen faktörler arasında yönetildikleri hükümetler, ekonomik gelirler, teknolojik gelişmeler, adalet, insan hakları, özgürlükler, çevre gibi değişik kriterler olduğu kaydedildi. Raporda ülkelerin sosyal medya, televizyon seyretme, gönüllü olarak çalışma, yardımseverlik gibi alışkanları da değerlendirildi.

Afrika’nın en mutlu ülkeleri;

1. Mauritius (dünyadaki sırası 57)
2. Libya (72)
3. Nijerya (85)
4. Cezayir (88)
5. Fas (89)
6. Kamerun (96)
7. Gana (98)
8. Fildişi Sahili (99)
9. Benin (102)
10. Kongo (103)

Balayı Cenneti Mauritius

Afrika'nın En Mutlu Ülkesi: Mauritius

Asya ile Afrika arasında Hint Okyanusu’nda, Madagaskar’ın doğusunda bulunan Mauritius, harika plajları, muhteşem denizi, doğal parkları, festivalleri ve cana yakın insanları ile tropik bir cennet. Mauritius, balayı tatiline çıkacakların ilk tercihleri arasındaki yerini koruyor.

Bu muhteşem adanın volkanik kökleri, Chamarel’de bulunan turuncu, kırmızı, pembe yeşil, mavi katmanlı tepeleri ve Trou aux Cerfs kraterinde hemen kendini belli ediyor. Doğal güzellikleriyle dünyanın en romantik adaları arasında yer alan Mauritius, balayı çiftlerinin yanı sıra romantik kaçamaklar için de dünyanın en çok tercih edilen bölgelerinden biri.

Dünyaca ünlü LUX zincirinin merkezi Mauritius

Mauritius, dünyanın en ünlü otel zincirlerinden LUX’ın da merkezi konumunda.

Türkiye ve dünyanın önde gelen turizm acentelerinden olan World Travel Service (WTS), “WTS Luxury Collection” kapsamında dünyanın en prestijli otel zincirlerinden LUX* Resorts & Hotels ile yaptığı anlaşma ile müthiş imkanlar sunuyor. Yapılan anlaşma ile LUX* Resorts & Hotels zincirinin Mauritius ve Reunion’daki lüks otellerinin Türkiye’deki tek yetkili partneri olan WTS, LUX* Resorts & Hotels, Mauritius ve Reunion’daki tesislerinde superior odalardan, değişik çeşitli Suitelere ve özel hizmetkarlı ve havuzlu private villalara kadar konaklama imkanlarının yanı sıra seyahat boyunca çeşitli aktiviteler sunuyor.

Mauritius’un güzelliği, LUX’ın avantajları

Doğa harikası Mauritius’taki otelinizde sabahın ilk ışıklarında yoga yaparak güne başlayabilir, gün boyu Hint, Uzakdoğu ve Latin Amerika mutfaklarından yemek seçeneklerini tadabilir, gün içerisinde Mauritius doğal hayatını yaşayacağınız bisiklet turu veya at gezisi gibi aktiviteleri yapabilirsiniz.

LUX* otellerinde ayrıca spa & wellness fırsatlarından ve golf sahalarından faydalanabilir ve akşam gün batımı itibarıyla da dünyada en fazla rom çeşidi sunan müzik, eğlence ve dansın birleştiği özel Mari Kontan konsepti ile de günü tamamlayabilirsiniz.

Dünyanın her yerinden insanlar Mauritius’ta yaşamak istiyor

Afrika kıtasının en çok turist çeken ülkelerinden biri olan tropik cennet Mauritius, aynı zamanda kıta genelinde insanların en çok yaşamak istedikleri yer. Afrika emlak piyasasına hizmet veren bir kuruluşun 2019 raporunda Mauritius’un en çok talep edilen yer olduğu vurgulandı. Mauritius, özellikle Güney Afrikalılar için hızlı bir şekilde ikinci bir yuva haline geliyor ve Mauritius hükümetinin mülk yatırım mevzuatındaki son değişikliklerle birlikte, adada konut ve ticari mülke yatırım yapmak artık çok daha kolay ve daha fazla gelişme var.

Yetkililere göre Mauritius’un bu kadar çok tercih edilmesinin birçok nedeni var.

Mauritius mükemmel bir bankacılık sektörü, güçlü ekonomik büyüme ve elverişli bir yatırım ve vergi iklimi dahil olmak üzere birinci sınıf bir altyapıya sahip ve iş yapmak için de en kolay yerlerden biri olarak kabul ediliyor.

Exit mobile version