GündemManşetPolitikaTürkiye

İstanbul’da da AKP önde! İstanbul seçim sonuçları (Sonuçlar)

Bali

istanbullSeçim sonuçları açıklanmaya başladı. tam 85 milletvekili çıkaracak olan İstanbul’da seçim sonuçları şöyle. İstanbul seçim sonuçları. Seçim sonuçları 2011…

İstanbul 1. bölgede AKP 51, CHP 31, MHP yüzde 9.. İstanbul 2. bölgede AKP 48, CHP 32, MHP 10. İstanbul 3. bölgede 47, CHP 34, MHP 10

TBMM’ye 85 milletvekili gönderecek olan İstanbul’da adaylar şu şekilde:

AKP Adayları

İstanbul 1

1 RECEP Tayyip Erdoğan
2 EGEMEN BAĞIŞ
3 İDRİS GÜLLÜCE
4 EROL KAYA
5 MİHRİMAH BELMA SATIR
6 MUSTAFA ATAŞ
7 MUHAMMED ÇETİN
8 İSMET UÇMA
9 GÜRSOY EROL
10 ALEV DEDEGİL
11 MEHMET DOMAÇ
12 OSMAN BOYRAZ
13 OKTAY SARAL
14 METİN KÜLÜNK
15 AHMET BERAT ÇONKAR
16 MUHAMMET BİLAL MACİT
17 MELTEM GÜRLER GÖKSEL
18 NUMAN GÜZEY
19 ALİCAN TAŞCI
20 SERKAN BAYRAM
21 FAHRİ YASİN ŞENER
22 BİLAL TOPÇU
23 HAKKI ŞANLI
24 DERVİŞ YÜCEL
25 AYŞEGÜL ESRA ATİK
26 FARUK BİLAL ŞENER
27 MEHMET FATİH BULAÇ
28 ERKAN HACISALİHOĞLU
29 ESRA HATİPOĞLU
30 HAYRİ KÖSE

İSTANBUL-2
1 NİMET ÇUBUKÇU
2 AYŞE NUR BAHÇEKAPILI
3 BURHAN KUZU
4 EKREM ERDEM
5 VOLKAN BOZKIR
6 İBRAHİM YİĞİT
7 AHMET KUTALMIŞ TÜRKEŞ
8 İSMAİL SAFİ
9 TÜRKAN DAĞOĞLU
10 ŞİRİN ÜNAL
11 SEVİM SAVAŞER
12 HÜSEYİN BÜRGE
13 OSMAN AŞKIN BAK
14 AHMET HALDUN ERTÜRK
15 AHMET BAHA ÖĞÜTKEN
16 AHMET HAMDİ ÇAMLI
17 OSMAN KÖKSAL
18 ADEM ALİ YILMAZ
19 ÜZEYİR İLBAK
20 EMİN HABERDAR
21 AHMET ÖZEL
22 HÜSEYİN EROĞLU
23 AHMET YILDIZ
24 SEÇİL SAYIN ELMAS
25 NADİR UZUN
26 EROL GÜNAY
27 ALİ RIZA ABDİK

İSTANBUL-3
1 ÖMER DİNÇER
2 ABDÜLKADİR AKSU
3 ÜNAL KACIR
4 HAKAN ŞÜKÜR
5 HALİDE İNCEKARA
6 MUSTAFA ŞENTOP
7 FEYZULLAH KIYIKLIK
8 TÜLAY KAYNARCA
9 NUREDDİN NEBATİ
10 MEHMET DOĞAN KUBAT
11 BÜLENT TURAN
12 MEHMET MUŞ
13 GÜLAY DALYAN
14 ENVER YILMAZ
15 HARUN KARACA
16 CEMAL ÖZDEMİR
17 ALPAY TARHAN
18 BEHİYE EKER ALBAYRAK
19 SADIK DANIŞMAN
20 EMRAH KULAKLI
21 ESRA DENİZ
22 MÜZEMMİL HEVADPAL
23 ABDULLAH BAŞCI
24 HAYATİ GÜLLÜK
25 NECATİ KARAGÖZ
26 İSA GÜMÜŞ
27 YUSUF İŞLER
28 SALİH ÇAĞDAŞ

NationalTurk World Son Dakika

CHP Adayları

yunanistan golden visa yurt disi emlak 2024

1. BÖLGE
GÜRSEL TEKİN SERBEST Orta İSTANBUL
OSMAN TANEY KORUTÜRK ESKİ BÜYÜKELÇİ Yüksek ANKARA
MEHMET AKİF HAMZAÇEBİ MALİYECİ Yüksek ANKARA
AYŞE ESER DANIŞOĞLU ÖĞRETİM ÜYESİ Yüksek İSTANBUL
ŞAFAK PAVEY DİPLOMAT Yüksek İSTANBUL
İHSAN ÖZKES EMEKLİ Yüksek İSTANBUL
FATMA NUR SERTER MİLLETVEKİLİ Yüksek İSTANBUL
MAHMUT TANAL AVUKAT Yüksek İSTANBUL
MÜSLİM SARI BANKACI Yüksek ANKARA
CELAL DİNÇER VALİ YARDIMCISI Yüksek ANKARA
KADİR GÖKMEN ÖĞÜT DİŞ HEKİMİ Yüksek İSTANBUL
YAKUP AKKAYA MATBAACI Orta ANKARA
AYTEN KAYALIOĞLU BANKACI Yüksek İSTANBUL
HASAN BASRİ ÖZBEK MÜHENDİS Yüksek İSTANBUL
HÜSNÜ SÜSLÜ DOKTOR Yüksek İSTANBUL
HASAN UZUNYAYLA İŞ ADAMI Orta İSTANBUL
OSMAN YAZICI YÖNETİCİ Yüksek ANKARA
HİLAL DOKUZCAN MÜHENDİS Yüksek İSTANBUL
İHSAN GÜLİZ KAPTAN ECZACI Yüksek İSTANBUL
HAKAN ERDEMİR SERBEST Yüksek İSTANBUL
MEHTAP DÜZOVA ÖĞRETMEN Yüksek İSTANBUL
ALİ KOÇ GAZETECİ Yüksek İSTANBUL
ARAS ARSLAN DİL BİLİMCİ Yüksek İSTANBUL
BAHAR ÖZAY YÖNETİCİ Yüksek İSTANBUL
DERYA ŞENTÜRK İKTİSATÇI Yüksek İSTANBUL
EMRAH KÖKSAL AVUKAT Yüksek İSTANBUL
ALİ YILDIZ TİCARET İlk İSTANBUL
MURAT GÜNEL MÜTEAHHİT Orta İSTANBUL
REŞAT ŞAHİN ÖZTÜRK EKONOMİST Yüksek İSTANBUL
MERİH TÜRE İŞLETME Yüksek İSTANBUL

2. BÖLGE
KEMAL KILIÇDAROĞLU MİLLETVEKİLİ Yüksek ANKARA
BİHLUN TAMAYLIGİL İŞLETMECİ Yüksek ANKARA
MUSTAFA SEZGİN TANRIKULU AVUKAT Yüksek DİYARBAKIR
AYDIN AĞAN AYAYDIN GAZETECİ Yüksek İSTANBUL
SEDEF KÜÇÜK YÖNETİCİ Yüksek İSTANBUL
ERCAN CENGİZ EMEKLİ Yüksek İSTANBUL
HALUK EYİDOĞAN ÖĞRETİM ÜYESİ Yüksek İSTANBUL
AYKUT ERDOĞDU HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI BAŞ KONTROLÖRÜ Yüksek ANKARA
MELDA ONUR DANIŞMAN Yüksek İSTANBUL
BAHRİ SİPAHİ TEKNİSYEN Orta İSTANBUL
ÇETİN SOYSAL SERBEST Orta İSTANBUL
İRFAN HÜSEYİN YILDIZ YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR Yüksek İSTANBUL
BÜLENT SEYHAN YÖNETİCİ Yüksek İSTANBUL
HÜSEYİN YAŞAR İŞADAMI Orta ANKARA
GÜLSEREN ONANÇ MÜHENDİS Yüksek İSTANBUL
BAYRAM GÜVEN MUHASEBECİ Orta İSTANBUL
YASEMİN ÖNEY CANKURTARAN EKONOMİST Yüksek İSTANBUL
RAİF BALKAROĞLU İŞADAMI Yüksek İSTANBUL
HAKAN ATALAY MALİ MÜŞAVİR Yüksek İSTANBUL
SEYFULLAH BEYSÜLEN MEMUR Yüksek İSTANBUL
ÖZGE ÇAĞRI TORAMAN EĞİTMEN Yüksek İSTANBUL
MARİ GORMEZANO REKLAMCI Yüksek İSTANBUL
CEM SEYMEN GAZETECİ Yüksek İSTANBUL
MÜŞERREF AKSAK EKONOMİST Yüksek İSTANBUL
BİLGE KOÇKAYA AVUKAT Yüksek İSTANBUL
CEM CENGİZ YILMAZ MÜHENDİS Yüksek İSTANBUL
KENAN MALKOÇ İŞLETMECİ Yüksek İSTANBUL

MHP Adayları

İstanbul (1 Bölge)

1 ENGİN ALAN 2 BÜLENT DİDİNMEZ 3 DURMUŞALİ TORLAK 4 HAYRETTİN NUHOĞLU 5 KADİR BOY 6 FUAT FETTAHOĞLU 7 BAHAR ARGIN 8 MEHMET KORUTÜRK 9 BAYBORA CİHAN KAHVECİ 10 VEDAT BAYRAM 11 ALPER KAAN BORAN 12 ZEKERİYA GÜNDOĞDU 13 MUSTAFA ÖZCAN 14 BÜLENT BUZ 15 ADİL ERKOÇ 16 HASAN ALİ KARASAR 17 NAMIK KEMAL KURT 18 UMUR ARIKAN 19 EMİNE SAADET KARLIBEL 20 CAVİT GÜL 21 CENGİZ GÖKÇE 22 LEVENT AKÇAY 23 ZEYCAN GÜZELSOY 24 ŞENOL YONDEMİR 25 SABRİ ŞENEL 26 ARİF TEVETOĞLU 27 TURGAY ÖZCAN 28 SEDAT RIFAT DOYUM 29 FARUK ÜLKER 30 İBRAHİM HALİL ATLIOĞLU

İstanbul (2 Bölge)

1 MURAT BAŞESGİOĞLU 2 ÜMİT ŞAFAK 3 CELAL ADAN 4 ÜMİT ÖZDAĞ 5 SAFFET SANCAKLI 6 AHMET ÇOLAK 7 ESRA SELİMOĞLU 8 YUSUF GÜNAY 9 ÖZCAN PEHLİVANOĞLU 10 İSRAFİL ÇELİK 11 YURDANUR ÇEBİ 12 SABAHATTİN YILDIZ 13 RÜSTEM FIRAT 14 İRFAN PERENTE 15 HİKMET KARAÇAY 16 ARİF KÖROĞLU 17 YASEMİN YILDIRIM 18 AHMET ÖZYÜREK 19 RIZA EROL 20 SELAHATTİN ÖNDER 21 KAMİL BALYER 22 ZEKERİYA KÖKREK 23 HAMİT GÜRHAN 24 AYDIN DELİKTAŞLI 25 MUHAMMED EMİN ÖZKURT 26 MEHMET EDİP TEKKOL 27 GÜLSEREN GÜÇLÜER

İstanbul (3 Bölge)

1 MERAL AKŞENER 2 ATİLA KAYA 3 MEHMET TAYTAK 4 İHSAN BARUTÇU 5 AHMET MUCİP GÖKÇEN 6 TİMUR CAN ULUSOY 7 AHMET TURGUT 8 PINAR ERGENEKON 9 ERCÜMENT YAVUZ KILIÇ 10 ORHAN GEDİKLİ 11 SAYİT YUSUF 12 ZEYNEP YAMAN 13 ALİ EKBER YEŞİL 14 ERDEM DEMİRCİ 15 DOĞAN AVCI 16 AZMİ KARAMAHMUTOĞLU 17 ENVER DEMİR 18 GÜLAY DOĞANAY 19 HAMİ ARICI 20 FAZLI YURDABAK 21 AYSUN ÖZER 22 BAHATTİN ŞENGÜL 23 İSMET GÜNGÖR 24 FUNDA ÖZKAN 25 MUSTAFA ERTEKİN 26 ŞENOL VATANSEVER 27 MUHARREM YILDIZ 28 MEHMET YASİN MURATAL

Konserler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Maldivler Turu
Başa dön tuşu