BasketbolGündemManşetMedyaSpor

2010 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası’nın resmi açılışı bugün yapılıyor

bascat1Türkiye’nin bugüne dek ev sahipliği yapacağı en büyük, dünyanın ise en değerli üç spor organizasyonundan birisi olarak kabul edilen 2010 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası’nın resmi açılışı, bu akşam saat 21:30’da Ataköy Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenecek şölenle gerçekleşecek.

ÜNLÜ SANATÇILAR SAHNEDE

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak ve FIBA Başkanı Bob Elphinston’un da katılacağı açılış için görkemli bir program hazırlandı. 172 ülkeden canlı yayınlanacak açılış gecesinde dünyaca ünlü dans topluluğu Cirque Du Soleil şampiyona için özel bir gösteri sunacak. Ayrıca Semazen, Mehteran Takımı ve Anadolu Ateşi Dans Topluluğu’nun ünlü dans gösterisi Troya’nın sahneleneceği açılış gecesinde, Sezen Aksu, Müslüm Gürses, Fatih Erkoç, Yunanistan’ın güçlü sesi Haris Alexiou ile ünlü İtalyan tenor Alessandro Safina da sahne alacak.

110 ÜLKEDEN 300 ÇOCUK ŞAMPİYONA ŞARKISI SÖYLEYECEK

Gecenin sonunda ise Türkiye’nin girişimleriyle dünyada ilk olarak başlatılan ”Children of the World” (Dünya Çocukları 2010) projesi kapsamında, 110 ülkeden 300 çocuk dünya bayrakları eşliğinde 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası şarkısını söyleyecek.

BUGÜNE KADAR YAPILANLARIN EN İYİSİ OLACAK

Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, ”Bizim için çok önceden başlayan bir rüyaydı ve şu anda artık gerçekleştirme noktasındayız. Bugüne dek yapılmış en görkemli ve başarılı Dünya Şampiyonası olması için ortaya koyduğumuz özverili çalışmalarımızın sonuna geldik” dedi. Düzenleyecekleri açılış gecesinin, geçmişte yapılanlara oranla çok farklı olacağını savunan Demirel, ”İddia ediyoruz ki, 27 Ağustos’ta yapılacak açılış gecesinin ardından, bundan sonraki açılış törenleri için yeni bir standart ortaya çıkacak. Farklı bir açılış töreni olacak.” diye konuştu.

TÜRKİYE-FİLDİŞİ SAHİLİ MAÇI CUMARTESİ GÜNÜ NTV ve HD-en’de

Dünya basketbol devlerinin bir araya geleceği bu önemli organizasyonunun görkemli şovlarla açılırken maçlar Cumartesi günü 16:00’da başlayacak. Türkiye ise ilk maçını Cumartesi saat 21:00’de Fildişi Sahili ile oynayacak ve karşılaşma NTV ve aynı anda HD-en’den canlı yayınlanacak (HD-en, D-Smart 116. kanalda).
28 Ağustos – 12 Eylül tarihleri arasında Türkiye’de organize edilecek 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nın grup maçları İstanbul, Ankara, İzmir ve Kayseri’de yeni yapılan salonlarda oynanacak.

12 Eylül’e kadar devam edecek Dünya basketbolunun bu en önemli turnuvasının resmi yayıncısı ise NTV ve NTV Spor… Şampiyonayı NTV ve NTV Spor canlı yayınlarla ekrana getirirken, NTV’de yayınlanan maçlar da yüksek çözünürlük kalitesiyle aynı anda D-Smart HD 116. kanaldan yayın yapan HD-en’de.

DÜNYA BASKETBOL ŞAMPİYONASI FİKSTÜRÜ

28 Ağustos 2010 Cumartesi

Birinci Tur – Gruplar

No Grup Ev Sahibi     Deplasman     Saat            Şehir  Salon      Canlı Yayın Skor
1        C        Yunanistan         Çin                    16:00        Ankara             NTV SPOR –
1        D        Yeni Zelanda  Litvanya            16:00        İzmir
1        A        Avustralya       Ürdün               16:30        Kayseri
1        B         Tunus                 Slovenya          16:30        İstanbul
2       C          Rusya                 Porto Riko       18:30        Ankara            NTV SPOR –
2       D         Kanada                Lübnan            18:30         İzmir
2       A        Angola                 Sırbistan          19:00        Kayseri
2       B        A.B.D.                   Hırvatistan     19:00        İstanbul         NTV ve HD-en –
3       C        Fildişi Sahili       Türkiye             21:00       Ankara              NTV ve HD-en –
3       D        Fransa                  İspanya            21:00       İzmir                 HD-en –
3       A       Almanya              Arjantin           21:30        Kayseri
3       B        İran                       Brezilya            21:30       İstanbul

29 Ağustos 2010 Pazar

Birinci Tur – Gruplar


No   Grup    Ev Sahibi    Deplasman     Saat     Şehir Salon    Canlı Yayın    Skor
4         C                      Çin       Fildişi Sahili         16:00              Ankara
4         D                      Litvanya      Kanada       16:00               İzmir
4         A                     Ürdün           Angola         16:30               Kayseri
4         B                      Slovenya         A.B.D.       16:30               İstanbul        NTV SPOR –
5         C                      Porto Riko      Yunanistan   18:30         Ankara          NTV ve HD-en –
5         D                     Lübnan              Fransa      18:30                İzmir
5         A                     Sırbistan           Almanya   19:00                Kayseri
5         B                      Hırvatistan      İran           19:00                İstanbul
6         C                      Türkiye              Rusya      21:00                Ankara           NTV ve HD-en –
6         D                      İspanya             Yeni Zelanda 21:00       İzmir
6         A                      Arjantin            Avustralya   21:30          Kayseri
6         B                       Brezilya           Tunus        21:30                 İstanbul

30 Ağustos 2010 Pazartesi

Birinci Tur – Gruplar
No  Grup   Ev Sahibi   Deplasman    Saat   Şehir  Salon   Canlı Yayın    Skor
7        A              Ürdün           Sırbistan         16:30          Kayseri
7        B              Slovenya      Hırvatistan    16:30         İstanbul        NTV SPOR –
8        B             Tunus              İran                  19:00         İstanbul
8        A           Avustralya    Almanya         19:00          Kayseri         NTV SPOR –
9        B              A.B.D.           Brezilya           21:30           İstanbul       NTV SPOR –
9       A            Angola          Arjantin            21:30          Kayseri – –

31 Ağustos 2010 Salı

Birinci Tur – Gruplar

No   Grup    Ev Sahibi   Deplasman   Saat    Şehir  Salon     Canlı Yayın    Skor
7        C              Rusya            Fildişi Sahili      16:00        Ankara          NTV SPOR
7        D          Yeni Zelanda      Lübnan          16:00          İzmir
8        C             Porto Riko          Çin                 18:30          Ankara           NTV SPOR
8        D              Fransa          Kanada               18:30           İzmir
9        C         Yunanistan      Türkiye             21:00           Ankara          NTV ve HD-en
9        D             İspanya         Litvanya          21:00           İzmir              HD-en

01 Eylül 2010 Çarşamba
Birinci Tur – Gruplar

No  Grup  Ev Sahibi    Deplasman      Saat        Şehir Salon     Canlı Yayın      Skor
10      C               Çin                  Rusya               16:00          Ankara               NTV SPOR
10      D          Kanada          Yeni Zelanda     16:00           İzmir
10      A          Sırbistan       Avustralya         16:30           Kayseri
10      B           Hırvatistan       Tunus              16:30           İstanbul
11      C            Fildişi Sahili    Yunanistan    18:30          Ankara                NTV SPOR –
11      D            Lübnan            İspanya            18:30          İzmir
11      A           Almanya          Angola              19:00          Kayseri
11      B             İran                   A.B.D.               19:00          İstanbul            NTV ve HD-en
12      C            Türkiye          Porto Riko         21:00          Ankara              NTV ve HD-en –
12      D           Litvanya          Fransa                21:00          İzmir                 HD-en –
12      A          Arjantin            Ürdün                 21:30          Kayseri
12      B           Brezilya         Slovenya              21:30          İstanbul

02 Eylül 2010 Perşembe
Birinci Tur – Gruplar

No  Grup   Ev Sahibi   Deplasman   Saat    Şehir  Salon   Canlı Yayın    Skor
13      C           Porto Riko      Fildişi Sahili   16:00     Ankara
13      D           İspanya             Kanada          16:00      İzmir
13      A           Angola             Avustralya   16:30       Kayseri
13      B            A.B.D.              Tunus              16:30       İstanbul         NTV SPOR –
14      C            Yunanistan    Rusya             18:30        Ankara           NTV ve HD-en
14      D          Lübnan             Litvanya        18:30         İzmir
14      A          Arjantin           Sırbistan       19:00          Kayseri          NTV SPOR –
14      B           Slovenya         İran                 19:00         İstanbul – –
15      C           Türkiye            Çin                    21:00         Ankara           NTV ve HD-en –
15      D           Yeni Zelanda  Fransa            21:00        İzmir
15      A          Ürdün               Almanya         21:30        Kayseri
15      B           Brezilya          Hırvatistan     21:30         İstanbul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu