DünyaSağlık

“CoronaVac aşısı çocuklar için güvenli”

Sinovac tarafından yapılan açıklamada CoronaVac aşısının 3-17 yaş arası çocuklar için güvenli olduğu açıklandı.

Sevgililer Günü Turları

Ülkemizde de kullanılan CoronaVac aşısı 3-17 yaş grubu 550’den çocuk üzerinde denendi. Sinovac yapılan çalışmayla ilgili önemli bir açıklama yaptı. Çinli firma Sinovac, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı CoronaVac’ın 3 ila 17 yaşlarındaki çocuklarda “etkili ve güvenli” olduğunu bildirdi.

Sinovac’ın Tıbbi Direktörü Gıng Zıng yaptığı basın toplantısında, erken ve orta aşamadaki klinik çalışmalara 550’den fazla deneğin katıldığını kaydetti.

Sonuçlara göre, aşının 3 ila 17 yaşlarındaki çocuklarda etkili ve güvenli olduğunu belirten Gıng, aşı denemeleri sırasında 3 ve 6 yaşındaki iki çocukta yüksek ateş görüldüğünü, diğer deneklerin hafif semptomlar gösterdiğini söyledi.

70 milyondan fazla kişiye uygulandı

Çin de dahil olmak üzere dünya çapında 70 milyondan fazla Sinovac aşısı yapıldı. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Çin’in Sinovac aşısının acil kullanımına ilişkin onayın mart sonuna kadar verileceğini açıklamıştı.

Kabine toplantısı ne zaman? Yeni kısıtlamalar gelecek mi?

14 Şubat Sevgililer Günü Turları

Aslı

NationalTurk Haber Merkezi, En Son Haberleri Gündemi, Spor Haberlerini, Ekonomi, Seyahat, Magazin, Politika ve Son Dakika Haberlerini en doğru ve objektif şekilde size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu