DünyaAvrupa

Kaçarken Götürdüğü Paralar Helikoptere Sığmadı!

Afganistan'dan kaçan Devlet Başkanı Eşref Gani'nin giderken yanına 4 araba dolusu para aldığı, paranın tamamının kaçtığı helikoptere sığmadığı iddia edildi.

Sevgililer Günü Turları

Afganistan’da Taliban güçlerinin başkent Kabil’e girmeye başladığı saatlerde ülkeyi terk eden Eşref Gani hakkında çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

Nerede olduğu bilinmeyen Eşref Gani hakkında Rusya’dan şok bir iddia geldi. Buna göre Gani, ülkeden para dolusu dört araba ve helikopterle kaçtı; yanına aldığı para helikoptere sığmayınca pistte banknotlar kaldı.

Rusya’nın Kabil Büyükelçiliği’nin Sözcüsü Nikita İşçenko, RIA ajansına yaptığı açıklamada “Rejimin yıkılmasını en iyi ifade eden şey, Gani’nin Afganistan’dan kaçış biçimi oldu. Para dolu dört araba; paranın bir diğer kısmını bir helikoptere doldurmaya çalıştılar ama hepsi sığmadı. Ve paranı bir kısmı pistte bırakıldı” dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Afganistan Özel Temsilcisi Zamir Kabulov da “Umarım kaçan hükümet devlet bütçesinden tüm parayı almamıştır” demişti.

Bu arada gece saatlerinde video yayınlayan Eşref Gani, ülkede kan dökülmesini engellemek için Afganistan’dan ayrıldığını söyledi.

14 Şubat Sevgililer Günü Turları

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu