Dünya

Kolombiya’da sokağa çıkma yasağı başladı

Koronavirüs salgını sebebiyle Güney Amerika ülkesi Kolombiya'da bazı kentlerde sokağa çıkma kısıtlaması başladı.

Sevgililer Günü Turları

Çin’de başlayıp tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgınıyla mücadele devam ediyor. Son dönemde Güney Amerika’da vaka sayılarında ciddi bir artış yaşanıyor. Son olarak Kolombiya’da salgına karşı tedbirler sıkılaştırıldı.

Kolombiya Devlet Başkanı Ivan Duque, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Kovid-19 tedbirleri kapsamında yeni kararlar aldıklarını belirterek, “Yoğun bakım ünitelerinde doluluk oranlarının yüzde 70’in üzerinde olduğu şehirlerde 26 Mart ila 29 Mart’ta gece 22.00 ila sabah 05.00 saatlerinde sokağa çıkma kısıtlaması olacak. Bu uygulama, 31 Mart ila 5 Nisan’da da aynı saatler arasında geçerli olacak” ifadelerini kullandı.

Sosyal hareketlilik ve kalabalık ortamlar nedeniyle vakaların yeniden artışa geçtiğine işaret eden Duque, halktan alınan kararlara riayet etmesini istedi.

Nüfusu 50 milyona yaklaşan Kolombiya’da şu ana kadar salgın nedeniyle 62 bin 394 kişi hayatını kaybetti, 2 milyon 353 bin 210 vaka tespit edildi.

Nijerya’da iki korona aşısı geliştirildi

14 Şubat Sevgililer Günü Turları

Aslı

NationalTurk Haber Merkezi, En Son Haberleri Gündemi, Spor Haberlerini, Ekonomi, Seyahat, Magazin, Politika ve Son Dakika Haberlerini en doğru ve objektif şekilde size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu