Dünya

Peru’da yolcu otobüsü ile tren çarpıştı

Peru’nun başkenti Lima’nın yaklaşık 77 kilometre doğusunda yolcu otobüsü ile tren çarpıştı. Olayda dört kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

Yurt Dışı Konserler

Peru’nun merkezinde bir yolcu otobüsü ile bir yük treninin çarpışması sonucu dört kişi öldü. Yapılan araştırmada 30’dan fazla kişinin de yaralandığını söyledi.

Peru’da feci kaza

Peru’da yolcu otobüsü ile tren çarpıştı

Yetkililer, kazanın başkent Lima’nın yaklaşık 177 kilometre doğusundaki La Oroya bölgesinde sabah saat 4’ten sonra meydana geldiğini söyledi. Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı yaptığı açıklamada, olayın nedeninin araştırıldığını söyledi. Her ikisi de özel olarak işletilen tren ve otobüsün gerekli tüm izinlere sahip olduğu da belirtildi.

Bakanlık, tüm yaralıların yakındaki bir hastaneye kaldırıldığını söyledi. Ajans ölenlerin isimlerini açıklamadı.

Otobüs Lima’dan yola çıktı ve Huancayo’ya doğru yola çıktı. Polisin yayınladığı görüntüler Merkez Otoyolunda devrilen otobüsü gösteriyor.

Karayolu Polis Komutanı Justo Venero, RPP radyo istasyonuna, kazanın meydana geldiği bölgede hız sınırı ve tren geçişi yol levhalarının bulunduğunu söyledi. Venero, tren sürücüsünün yetkililere çarpışma anında “sesli ve görünür sinyallerin” açık olduğunu söylediğini söyledi.

Japonya’da iki askeri helikopter düştü. Yaşanan kazada 1 kişi öldü 7 kişi ise kayıp.

Turizm Tatil Seyahat öneriyor: Peru’da Caral uygarlığına ait 3800 yıllık resmi keşfedildi!

 

Yunanistan Golden

Aslı

NationalTurk Haber Merkezi, En Son Haberleri Gündemi, Spor Haberlerini, Ekonomi, Seyahat, Magazin, Politika ve Son Dakika Haberlerini en doğru ve objektif şekilde size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu