Dünya

Yunanistan’da Normal Günler: Cafe ve Restoranlar Açıldı

Koronavirüs salgınını aldığı önlemlerle hafif atlatan Yunanistan'da hayat normale dönüyor. Ülkede kafe ve restoranlar 2 ay sonra yeniden açıldı.

Mart ayında başlatılan karantina önlemleri kapsamında kapatılan restoran ve kafeler önlemlerin gevşetilmesiyle kapılarını yeniden açtı.

greekreporter.com’a konuşan Adrianou 33’ün sahibi Marialena Nikolaidis tüm çalışanlarının maske taktığını ve sosyal mesafe kuralına uyduklarını belirterek “İlk gün birkaç müşteri ağırladık ancak zamanla insanlar virüsten daha az korkacak. Kafe ve restoranlar kısa sürede eski haline dönecek” dedi.

Akropolis’in muhteşem manzarasına sahip 360 Bar’ın sahibi Iris Voutsinou ise “Genellikle günün bu zamanı çok meşguldük. Eski kalabalık yok ancak zamanla düzelecektir. Geçmişte hiç benzer bir şey yaşamamıştık ama iyimseriz. İşlerin yavaş yavaş normale döneceğini düşünüyoruz” diye konuştu.

Koltuklar arasında 70 cm ila 1.7 metre arasındaki mesafe ve masa başına maksimum altı müşteri kuralıyla açılan kafe ve restoranlar yavaş yavaş hareketlenmeye başladı.

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu