SağlıkGündem

BioNTech aşısı çocuklara yapılacak mı?

BioNTech aşısının 12-15 yaş arası çocuklarda yüzde yüz etkili olduğu açıklandı.

Yurt Dışı Konserler

Koronavirüs salgınıyla mücadele tüm hızıyla sürüyor. Ülkemiz dahil pek çok ülkede çocuklara aşı yapılmıyor. Bu sebeple vakandaşlar çocuklara aşı uygulanıp uygulanmayacağını araştırıyor.

Amerikan ilaç şirketi Pfizer ile Alman biyoteknoloji firması BioNTech’ten yapılan açıklamada, ABD’de 2 bin 260 genç üzerinde gerçekleştirilen faz 3 çalışmalarında aşının yüzde 100 etkili olduğu ve güçlü antikor tepkisi gösterdiği belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen BioNTech Üst Yöneticisi (CEO) ve Kurucu Ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin, gençler için yüksek koruma gösteren sonuçların İngiltere’de ortaya çıkan ‘B.1.1.7’ varyantı yayılmasına ilişkin son haftalarda görülen eğilimler göz önüne alındığında çok “cesaret verici” olduğunu belirtti.

Pfizer Başkanı Albert Bourla da aşıyı gençler için pazarlamak için önümüzdeki haftalarda ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nden (FDA) acil kullanım onayı almayı planladıklarını belirterek, aşılamanın önümüzdeki okul yılından önce başlamasını umduğunu kaydetti.

Ülkemizde uygulanan CoronaVac aşısının da çocuklar üzerinde çalışmaları sürüyor.

BioNTech aşıları -80 derecede depolandı

Yunanistan Golden

Aslı

NationalTurk Haber Merkezi, En Son Haberleri Gündemi, Spor Haberlerini, Ekonomi, Seyahat, Magazin, Politika ve Son Dakika Haberlerini en doğru ve objektif şekilde size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu