Futbol

Galatasaray Ses Yükseltti! “Kadıköy’de Bile Oynarız”

Süper Kupa maçının Suudi Arabistan'da oynanması yönündeki karara yavaş yavaş tepkiler yükselmeye başladı. Galatasaray ikinci başkanı Metin Öztürk "Kadıköy'de bile oynarız" dedi.

Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılında Süper Kupa’nın Suudi Arabistan’da oynanmasına tepkiler yükseliyor.

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Metin Öztürk, Fenerbahçe ile Suudi Arabistan’da oynayacakları Süper Kupa maçının Türkiye’ye alınması gerektiğini söyledi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Metin Öztürk, Fenerbahçe ile 30 Aralık tarihinde yapacakları ve Suudi Arabistan’da oynanması kararlaştırılan Süper Kupa maçı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Maçın Suudi Arabistan’da yapılacak olmasının taraftarları ve kendisini rahatsız ettiğini dile getiren Öztürk şunları söyledi:

Fenerbahçe ile önce ligde evimizde oynayacağız sonra Süper Kupa maçında karşı karşıya geleceğiz. Fenerbahçe ile ertesi gün de oynarız.

Hiç sorun değil. Taraftarlarımızı ve beni de rahatsız eden, Cumhuriyet’in 100. yılında başka ülkede oynamak. Süper Kupa finalinin Türkiye dışında oynanmasını bir taraftar olarak istemiyorum.

Eminim ki Fenerbahçe taraftarının da istediği budur. TFF’nin yanlış kararından dönmesi gerekmektedir. Ankara’da mı, Samsun’da mı oynarız bilemem. Kadıköy’de bile oynarız. Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynayalım. Neden başka ülkenin insanlarıyla uğraşalım. Taraftarlar yarı yarıya otursun. Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynayalım.”

Cumhuriyetin 100. yılında Süper Kupa finali

NationalTurk

NationalTurk gazetesi, yazarları ve yorumcuları en doğru ve tarafsız olarak gündeme dair en önemli haberleri size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu