DünyaAvrupa

Amazon İtalya çalışanlarından grev

Amazon'un İtalya şubesinde çalışanlar daha iyi koşullar sağlanması için 24 saatliğine iş bıraktı.

Kadınlar Günü Turları

ABD merkezli ünlü e-ticaret mağazası Amazon’un İtalya şubesindeki işçiler, çalışma koşullarının iyileştirilmesi için grev başlattı.

Farklı işçi sendikalarının da destek verdiği greve, Amazon’un İtalya’daki merkezinde çalışanlardan, kargo teslimatlarını gerçekleştiren kurye ve şoförlere kadar pek çok iş kolundan 30 bin ila 40 bin arasında işçi katıldı.

İşçiler, çalışma koşullarının iyileştirilmesi talebiyle gerçekleştirdikleri grev nedeniyle müşterilerden, bugün Amazon’dan herhangi bir alışveriş yapmayarak kendilerine dayanışma göstermelerini istedi.

‘Taleplerine saygı duyuyoruz’

Amazon İtalya Müdürü Mariangela Marseglia, yaptığı yazılı açıklamada, işçilerinin kendi taleplerini açıklamasına saygı duyduklarını ifade ederek, çalışanlarına bağlı olduklarını ve onları her zaman ilk sıraya koyduklarını belirtti.

Devam eden salgının herkesin hayatını etkilediğini aktaran Marseglia, Amazon’un hizmet sunarken, kendi personelinin sağlığını ve güvenliğini sağlamaya da büyük önem verdiğini kaydetti.

İtalya’da Amazon bünyesindeki işçilerin ilk kez iş bırakımı yaptığı belirtilirken, teslimatlarda grev nedeniyle gecikmelerin yaşandığı bildirildi.

Nijerya’da milyonlar temiz suya hasret

Amazon kime ait?

8 Mart Kadınlar Günü Turları

Aslı

NationalTurk Haber Merkezi, En Son Haberleri Gündemi, Spor Haberlerini, Ekonomi, Seyahat, Magazin, Politika ve Son Dakika Haberlerini en doğru ve objektif şekilde size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu