Dünya

Eski Hindistan milletvekili Atiq Ahmed ve erkek kardeşi canlı yayında vurularak öldürüldü

Adam kaçırmaktan hüküm giymiş eski Hintli siyasetçi Atiq Ahmed, erkek kardeşiyle birlikte televizyonda canlı yayında vurularak öldürüldü.

Yurt Dışı Konserler

Polis eskortu altındaki Atiq Ahmed, Allahabad olarak da bilinen Prayagraj’da gazetecilerle konuşurken ateş açıldı. Gazeteci kılığına giren üç kişi teslim oldu ve gözaltına alındı.

Ahmed’in genç oğlu günler önce polis tarafından vurularak öldürüldü.

Son yirmi yılda Atiq Ahmed’e karşı adam kaçırma, cinayet ve şantaj da dahil olmak üzere düzinelerce dava açılmıştı. Yerel bir mahkeme, bu yıl Mart ayında bir adam kaçırma davasında onu ve iki kişiyi ömür boyu hapis cezasına çarptırdı.

Ahmed daha önce polisin kendi hayatına yönelik bir tehdit olduğunu iddia etmişti.

Polis, üç şüpheli saldırganın olay yerine motosikletlerle geldiğini söyledi. Olay yerinde bir polis ve bir gazeteci de yaralandı.

Cumartesi gecesi yaşanan olayın ardından, Başbakan Yogi Adityanath cinayetlerle ilgili adli soruşturma açılması emrini verdi ve barışı sağlamak için Uttar Pradesh eyaletinin semtlerinde büyük toplantıları yasakladı.

Uzmanlar, bir adamın medya ve polis önünde nasıl öldürülebileceğine dair sorular yöneltti. BBC Hintçe muhabiri Anant Zanane, Prayagraj’dan şehrin tecrit benzeri bir durumda olduğunu bildirdi.

Videoda, ikisi de elleri kelepçeli olan Ahmed ve kardeşi Eşref’in, vurulmadan saniyeler önce bir hastanedeki sağlık kontrolüne giderken gazetecilerle konuştukları görülüyor.

YUNANİSTAN KİRA GARANTİLİ GOLDEN VİSA PROJESİ

Yunanistan Kira Garantili Golden Visa Programı Satılık Gayrimenkul

Yunanistan Golden

NationalTurk - Londra

NationalTurk Haber Merkezi, En Son Haberleri Gündemi, Spor Haberlerini, Ekonomi, Seyahat, Magazin, Politika ve Son Dakika Haberlerini en doğru ve objektif şekilde size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu