Dünya

İsviçre Alpleri’nde heyelan faciası

İsviçre Alpleri'nde sağanak yağışların etkisiyle sel ve heyelan yaşandı. Yaşanan heyelandan dolayı 3 kişi kayboldu.

Yurt Dışı Konserler

Yetkililer, Cumartesi günü güneydoğu İsviçre’de etkili olan şiddetli fırtına ve yağışın toprak kaymasına yol açması sonrasında üç kişinin kaybolduğunu söyledi.

İsviçre’de kaybolan üç kişi aranıyor

İsviçre Alpleri'nde heyelan faciası

Graubünden’deki Misox Alp vadisinde heyelan nedeniyle gömülen bir kadın canlı olarak çıkarıldı. Diğer 3 kişiyi kurtarma çalışmaları ise sürüyor.

Heyelan  Lostallo belediyesindeki bir grup eve çarptı. Kurtarma ekipleri cumartesi günü bütün gün ekskavatörler ve özel eğitimli arama köpekleriyle arama yaptı. Kurtarma operasyonlarını yöneten İsviçre polisinden William Kloter, yerel basına kayıp üç kişiyi canlı bulmayı umduğunu söyledi.

İsviçre Devlet Başkanı Viola Amherd, şiddetli hava koşullarının neden olduğu hasarın büyüklüğünden dolayı şok olduğunu söyledi.

Viola Amherd, X hesabından yaptığı açıklamada, “Acil durum personeline bu zor durumdaki yorulmak bilmeyen çabalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

İsviçre‘nin en iyi kayak merkezleri sizlere unutulmaz bir kış tatili vadediyor.

Turizm Tatil Seyahat öneriyor: En Güzel İsviçre Gölleri: Birbirinden Güzel 10 Göl

Yunanistan Golden

Aslı

NationalTurk Haber Merkezi, En Son Haberleri Gündemi, Spor Haberlerini, Ekonomi, Seyahat, Magazin, Politika ve Son Dakika Haberlerini en doğru ve objektif şekilde size ulaştırır. NationalTurk | Objektif | Bağımsız | Farklı

Bir yanıt yazın

Maldivler Turu
Başa dön tuşu